O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian

21 EDYCJA AKCJI „TAK, POMAGAM !”

W ostatnich dniach listopada dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej gościł w Belgii, w Antwerpii, na zaproszenie polskiej Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu i darczyńców pomagających ofiarom wojny na Ukrainie.

Wspaniała wspólnota Polaków z kilku parafii w Belgii od samego początku konfliktu przesyłała ogromne ilości pomocy humanitarnej do Caritas Zamość. Następnie pomoc ta była dostarczana do najbardziej potrzebujących ofiar wojny na Ukrainie. W sumie, dzięki heroicznej pracy tak wielu wolontariuszy, udało się zorganizować kilka transportów na tereny znajdujące się blisko działań wojennych. Nikt nie jest w stanie policzyć, jaki to ogrom pomocy, pracy i poświęcenia.

 

Jednym z celów wizyty było spotkanie robocze pomiędzy organizacjami pomocowymi z Belgii, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej a Caritas-Spes w Charkowie, reprezentowaną przez ks. Wojciecha Stasiewicza. Organizatorem spotkania był Brat Luc, który prawie 30 lat spędził na misjach w Kongo.

Szczególna okazała się wizyta w miasteczku kontenerowym pod Antwerpią. Kilka tysięcy ofiar wojny na Ukrainie na stosunkowo małym terenie. Jest bezpiecznie i ciepło, ale tutaj też toczy się walka o przyszłość, o wykształcenie dzieci, o pracę. To także ofiary wojny, tyle że bardzo daleko od frontu.

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

 

Podziel się z: