1.6 C
Warszawa
23 listopada, 2024, 12:46
MigranciwPolsce.pl
"Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej", obchodzony 21 maja każdego roku, to ...

“Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej”, obchodzony 21 maja każdego roku, to …


“Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej”, obchodzony 21 maja każdego roku, to okazja do refleksji nad bogactwem i wartościami, które właśnie różnorodność kulturowa przynosi do naszego wspólnego dziedzictwa.

Zainicjowany przez UNESCO w 2001 roku, dzień ten podkreśla znaczenie dialogu i współpracy międzykulturowej dla pokojowego i zrównoważonego rozwoju społeczności.

W trosce o dialog i rozwój, Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej powinien być okazją do wspólnych działań, które promują integrację i akceptację.
Inicjatywy edukacyjne, kulturalne i społeczne mogą stać się narzędziami do łączenia różnorodności kulturowej z dialogiem i rozwojem.

Współpraca między rządami, organizacjami pozarządowymi, społecznościami lokalnymi i indywidualnymi obywatelami jest kluczowa w tworzeniu otwartego i inkluzyjnego społeczeństwa.

W Fundacji ADRA Polska widzimy ogromną potrzebę integracji osób uchodźczych z polskim społeczeństwem, aby jak najszybciej stanęli oni na własne nogi, znaleźli pracę i mieszkanie – w pełni się usamodzielnili. To drugi etap pomocy, który jest równie ważny dla ofiar wojen i katastrof, ponieważ ma ogromny wpływ na poczucie godności drugiego człowieka. Aby migranci czuli się równoprawnymi członkami polskiego społeczeństwa, potrzebna jest pomoc w uniezależnieniu się i w zbudowaniu na nowo ich życia w Polsce. To właśnie jest naszym głównym celem.

Co ważne, cały czas nasi pracownicy szkolą się i rozwijają, by bardziej świadomie pomagać osobom uchodźczym i wykluczonym w naszym kraju. Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy realizację projektu “Wsparcie ratujące życie oraz uwzględniające kwestie równości płci, w tym w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego i ochrony przed przemocą związaną z płcią dla wszystkich dotkniętych konfliktem osób w Ukrainie i w Polsce”. Projekt w szczególności adresowany jest do trzech grup docelowych: osób doświadczających przemocy ze względu na płeć, należących do społeczności Romskiej oraz LBGTQ+.

#różnorodność #różnorodnośćkulturowa #różnorodnośćjestpiękna #LGBTQIA #lgbtqiaplus #lgbtpolska #ukrainian #ukraincywpolsce #ukraincywpolsce #fundacjaADRAPolska







Źródło: Fundacja ADRA

#fundacjaadra #adra #pomagamy

Polecane wiadomości