O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
bariery-plemienne-i-jezykowe-pokonane-przez-milosc

Bariery plemienne i językowe pokonane przez miłość

Niewiele trzeba, by na ustach naszych dzieci zagościł uśmiech – ale to niewiele tworzy całość – wyjaśniają misjonarki z Ayos w Kamerunie. Wychowanie dzieci afrykańskich to nie lada zadanie. Oprócz ich traumatycznych często historii, stoi ich kultura i tradycja, co stawia nam misjonarzom bardzo wysoką poprzeczkę.

Jak wychować dziecko, by było zdolne założyć afrykańską rodzinę? Naszym zadaniem nie jest wychowanie dziecka po „europejsku”. Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, by było zdolne założyć kiedyś swój własny dom w poczuciu własnej wartości i godności.

Nasze dzieci są pełne radości. Ich życie zmieniło swój bieg w 2021 roku, gdy otworzyłyśmy dla nich dom. Teraz wzrastają wśród miłości, gdzie nie brakuje najpotrzebniejszych rzeczy. „Dom Opatrzności Bożej dla Dziewcząt” zaczyna nabierać pełnego kształtu. Zmiana jaka nastąpiła po roku czasu jest niewyobrażalna. Wszelkie bariery plemienne i językowe zostały pokonane przede wszystkim przez miłość.

Kochani Opiekunowie Adopcyjni! Dziękujemy Wam z głębi naszego serca za niezwykłą i nieocenioną pomoc, jaką udzielacie naszym dzieciom w ramach programu: „Adopcja Serca„, za Wasze wsparcie modlitewne i finansowe.

Za pieniądze, które otrzymałyśmy dzięki Waszej trosce, zakupiłyśmy przede wszystkim leki oraz jedzenie. Niestety malaria nie przestała być groźną chorobą i dopada każdego, nawet kilka razy w roku. Na terenie naszej misji prowadzimy bardzo dobrze działający ośrodek zdrowia, dzięki czemu choroby nie są nam straszne. Niemniej każdorazowa wizyta wiąże się z pieniędzmi, które zostały nam wysłane przez Was.

Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność a zarazem prosimy Was Kochani o dalszą pomoc w wychowaniu naszych dzieci. Razem możemy tworzyć ich teraźniejszość, zapewnić byt, wlać radość w serca.

Opatrzność Boża, niech czuwa nad każdym i każdą z Was a Maryja ochrania swoją matczyną opieką.

z darem modlitwy
siostry Dariusza i Amadeusza
z dziewczętami w Ayos

Podziel się z: