-1.2 C
Warszawa
7 grudnia, 2023, 21:30
MigranciwPolsce.pl
coronavirus-w-chinach

Koronawirus w Chinach: 60 000 przypadków związanych z Covidem w nieco ponad miesiąc

Materiał przygotowany przez:
Wiadomości BBC

Zdjęcie Główne: WU HAO/EPA-EFE/REX/SHUTTERSTOCK

Chiny zarejestrowały 60 000 zdarzeń związanych z Covid w ciągu nieco ponad miesiąca, co jest dodatkową częścią szczególnego czasu, gdy kraj ten zaprzestał polityki zerowej liczby Covid .

Chiny są przyczyną zastępczą o zaniżanie liczby zgonów z powodu koronawirusa , kary na przepełnienie szpitala i krematoriów.

Według instrukcji obsługi Chiny odnotowały 59 938 liczby związane z Covid między 8 grudnia a 12 stycznia.

Najwyżej zmarłych ponad 80 lat, a także z powodu choroby współistniejącej.

Liczby obejmowały 5503 zgonów, które następną oddechową bezpośrednio spowodowały wirusa i 54435 innych, które występują współistniejącymi wirusami. Rzeczywista suma prawdopodobnie będzie wyższa, ponieważ dane proste się pojawią tylko w wyniku wyodrębnienia w placówce mechanicznej.

Ludzie chodzą z bagażami na stację kolejowej podczas corocznego Święta Wiosny podróżujących przed chińskim Nowym Rokiem Księżycowym, ponieważ wybuch choroby koronawirusa (COVID-19) trwa nadal, w Pekinie, Chiny 13 stycznia 2023 r.ŹRÓDŁO ZDJĘCIA:TINGSHU WANG/REUTERS

W zależności od tego, czy Pekin zmienił sposób, w jaki sposób kategoryzuje zgony Covida, wliczając tylko tych, którzy zmarli z pomocy służby oddechowej bezpośrednio wywołanej przez wirus.

Światowa Organizacja Zdrowia skrytykowała ostrzeżenie , uznając ją za „zbyt wąską”.

Pekin zawsze twierdził, że jego dane są wstępne, poszukiwania WHO do „podtrzymywania naukowego, obiektywnego isprawiedliwego badania”.

Urzędnicy stwierdzili, że szczyt pacjentów hospitalizowanych z jednostki Covidem miał miejsce na początku stycznia, chociaż później liczba ta pozostała wysoka.

Za to, że nadal monitoruje się na podstawie określonych typów, skupia się na wykrywaniu i priorytetowym traktowaniu osób najbardziej narażonych.

[mkd_separator type=”full-width” thickness=”1″]

Źródło materiału w języku angielskim: https://www.bbc.com

Zdjęcia i materiały filmowe: https://www.bbc.com

Źródło materiału w języku angielskim: https://www.bbc.com

Zdjęcia i materiały filmowe: https://www.bbc.com

Polecane wiadomości

Afganistan: czołowe kobiety ONZ spotykają się z talibami w sprawie zakazu pracy kobiet

BBC

Ukraina: kraje europejskie przekażą więcej ciężkiej broni

BBC

Powszechne oburzenie po egzekucji brytyjsko-irańskiej

BBC

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej