19.1 C
Warszawa
30 września, 2023, 17:58
MigranciwPolsce.pl
Palestyński-nauczyciel-zastrzelony-podczas-udzielania-pierwszej-pomocy-bojownikom

Palestyński nauczyciel zastrzelony podczas udzielania pierwszej pomocy bojownikom

Materiał przygotowany przez:
Toma Batemana
BBC News, Jerozolima

Według ratowników medycznych i rodziny mężczyzna siły strzału zastrzelił 57-letniego palestyńskiego nauczyciela, który wykonał pierwszą pomoc śmiertelnie rannemu bojownikowi.

Jawad Bouaqneh, ojciec sześciorga dzieci, został dzieckiem przed swoim domem rodzinnym w obozie dla eksperymentu Jenin.

Nastąpiło to podczas nocnych nalotów izraelskiej armii na okupowany Zachodni Brzeg.

Jego śmierć zwiększa liczbę Palestyńczyków w tym miesiącu do 17, w tym cywilów i bojowników.

Siły Obronne Izraela (IDF) poinformowały, że ich wojsko dokonało podpalenia palestyńskich bandytów i odpowiedziało ogniem.

doniesiono, że wie o doniesieniu, że cywil został wprowadzony do „w jednostce aktywacji ognia” i incydent jest „recenzowany”.

Syn pana Bouaqneha, Farid powiedział, że słyszeli mężczyznę – później potwierdzono, że był śmiertelnie rannym bojownikiem – wzywającego pomocy przed ich domem.

„Mój ojciec pomógł mężczyznom, aby zobaczyć pierwszą pomoc” – powiedział.

„Wciągnęliśmy go do środka i… strzelili mojemu ojcu w górną część ciała, a ja wniosłem go do środka, ponieważ był cały we krwi” – ​​powiedział agencji informacyjnej Reuters, stojąc w drzwiach z poplamioną krwią podłogą.

Palestyńczycy gromadzą się przed domem 57-letniego nauczyciela Jawada Bouaqneha w Dżeninie na okupowanym Zachodnim Brzegu (19 stycznia 2023 r.)
Źrodło Zdjęcia: ALI SAWAFTA
Tytuł Zdjęcia: Krew była widoczna na schodach przed domem Jawada Bouaqneha

Palestyńscy ratownicy medyczni, że pan Bouaqneh i sanitariusz zbliżają się do rannego bojownika przed domem.

„W tym momencie izraelscy żołnierze wystrzelili w nich pociski z misją pomocy, a kula nagłego nauczyciela… w klatce piersiową, gdy próbowali pomóc rannym” – powiedziało Palestyńskie Towarzystwo Pomocy Medycznej (PMRS) w oświadczeniu dla BBC.

„[Medyk] powiedział, że miał na sobie przezroczystą kamizelkę pierwszej pomocy, kiedy to zrobił strzelaniny” – napisano, dodając, że obaj zastrzeleni mężczyźni uznani za zmarłych w szpitalu.

Palestyńskie ministerstwo potwierdziło zdrowieo śmierć 28-letniego Adhama Jabareena, który później został wyróżniony przez Palestyński Islamski Dżihad jako jeden z jego członków. Lokalne doniesienia mówią, że był dowód grupy w Dżeninie, która jest wymieniona przez Izrael i Zachód jako organizacja bojowa.

Wideo z czwartkowego poranka pokazuje transportery opancerzone i koparkę wojskową wkraczające do Jenin, gdy na innym materiale występują powtarzające się strzały.

Palestyńskie media podały, że izraelscy snajperzy zostali rozmieszczeni na dachach kilku domów z widokiem na zaproszenie, podczas gdy tajna jednostka izraelska duży do budynku przy wejściu do obozu i pozostawiła mieszkańców.

IDF powiedziało, że jego siła została wprowadzona w źródło ostrzału i rzucono ładunku wybuchowego, dodając, że żołnierz otrzymał od lekkiego składnika i został zabrany do działania. powiedział, że żołnierze przejęli broń i aresztowali osobę „podejrzaną o udział w działalności operacyjnej”.

Jest to ostatni z prawie nocnych nalotów izraelskiego wojska na poszukiwanie, aresztowanie i gromadzenie danych wywiadowczych, które nasiliły się od kwietnia wydania roku, gdy przemoc w Izraelu i okupowanym Zachodnim Brzegu uzyskano poziom niespotykany od lat.

W odrębnym roku na Zachodnim Brzegu występuje ponad 150 Palestyńczyków, prawie wszyscy z rąk ludzkich sił. Wśród nich są nieuzbrojeni cywile, bojownicy i uzbrojeni napastnicy. Seria palestyńskich ataków wymierzonych w Izraelczyków, a także ostrzał bojowników podczas nalotów na żołnierzy, zabiły ponad 30 osób, w tym cywilów, oficerów i żołnierzy.

dodatkowo w czwartek doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan odwiedził region, spotykając się z dziećmi i palestyńskimi urzędnikami, w związku z czym z rosnącym niepokojem o późniejszą sytuację w zakresie bezpieczeństwa.

Jest to pierwsza podróż podwyższenia rangą urzędnika USA od czasu powrotu Benjamina Netanjahu na czele największej prawicowej i religijnej koalicji w historii Izraela.

[mkd_separator type=”full-width” thickness=”1″]

Źródło materiału w języku angielskim: https://www.bbc.com

Zdjęcia i materiały filmowe: https://www.bbc.com

Polecane wiadomości

Afganistan: czołowe kobiety ONZ spotykają się z talibami w sprawie zakazu pracy kobiet

BBC

Ukraina: kraje europejskie przekażą więcej ciężkiej broni

BBC

Koronawirus w Chinach: 60 000 przypadków związanych z Covidem w nieco ponad miesiąc

BBC

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej