-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 12:36
MigranciwPolsce.pl
BELSAT

Nocny atak rakietowy Rosjan na Zaporoże. Trafiono blok mieszkalny

Jak informuje Belsat dwie osoby zginęły w wyniku rosyjskiego ataku w nocy ze środy na czwartek na 5-piętrowy budynek w Zaporożu na Ukrainie. Ratownicy uratowali spod gruzów jedenaście osób, budynek został prawie doszczętnie zniszczony – poinformował sekretarz rady miejskiej Anatolij Kurtiew.

Według Anatolija Kurtiewa, w wyniku rosyjskiego ostrzału, 5-piętrowy budynek w Zaporożu został prawie całkowicie zniszczony. Pod gruzami nadal pozostają ludzie.

 

Spod gruzów uratowano obecnie 11 osób, w tym jedną kobietę w ciąży. 7 osób trafiło do szpitala: trzy z nich w stanie bardzo ciężkim, a cztery w stanie umiarkowanym. 31 osób ewakuowano.

Według urzędnika, wiadomo już, że był to pocisk S-300, broń najczęściej używana przez Rosjan do ataków na Zaporoże. W wyniku ostrzału uszkodzone zostały także dwa wielopiętrowe budynki: przerwano dopływ światła i wody, wybito okna.

– Trwa całodobowe poszukiwanie ludzi pod gruzami i rozbiórka niebezpiecznych części budynku. Jestem wdzięczny ratownikom, którzy mimo całego ryzyka starają się ratować życie ludzi, których okupanci cynicznie chcą zniszczyć – skomentował dzisiejszy atak ukraiński ratownik z Zaporoża Serhij Kruk.

Rosjanie ostrzelali Zaporoże w nocy 2 marca 2023 roku.
Zdj. DSNS Ukraina

Nagranie z Zaporoża opublikował również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Przekazał, że w wyniku ataku zniszczeniom uległy trzy piętra budynku w centrum miasta.

– Państwo terrorystyczne chce zamienić każdy dzień w dzień terroru dla naszego narodu. Ale zło nie zwycięży na naszej ziemi. Wypędzimy wszystkich okupantów, a oni odpowiedzą za wszystko – zapewnił ukraiński przywódca.

lp/ belsat.eu wg PAP, inf. wł

Zdjęcie:Belsat.eu

Źródło:https://belsat.eu/pl/news/02-03-2023-nocny-atak-rakietowy-rosjan-na-zaporoze-trafiono-blok-mieszkalny

 

 

Polecane wiadomości

“Nie mamy wśród naszych wolontariuszy zbyt wielu mężczyzn w sile wieku, więc dzi…

Redemptoris Missio

#Białoruś. Jaki dyktator, takie zabawy W dziecięcym obozie “Żubr” w obwodzie mińskim zorganizowano g…

BELSAT

IBRiS przeprowadził dla Onetu sondaż dotyczący pozytywnego stosunku Polaków do innych narodowości – …

BELSAT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej