-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 11:46
MigranciwPolsce.pl
BELSAT

Obrońcy Sum: Rosjanie skoncentrowali pod granicą 10 tysięcy żołnierzy

Jak informuje Belsat o dużym zgrupowaniu rosyjskich sił na północnym odcinku rosyjsko-ukraińskiej granicy poinformowali stacjonujący tam żołnierze SZU.

– Po drugiej stronie granicy z obwodem sumskim koncentruje się 10 000 rosyjskich wojskowych. To największa koncentracja, jaka kiedykolwiek tu była – zacytował The Times słowa starszego porucznika Sił Zbrojnych Ukrainy Andrija Hułakowa.

Ponadto Hułakow dodał, że Rosjanie zbudowali tam szpital polowy. Według starszego porucznika jest to wskazówka, że ​​planują działania ofensywne. Podobnie stało się w zeszłym roku, a stacjonowanie wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą rzekomo „na ćwiczenia” okazało się blefem.

Zaznaczono, że ukraińskie wojsko widziało, jak Rosjanie zasypywali żwirem drogę prowadzącą do granicy – ​​dzięki temu mogą się nią poruszać pojazdy opancerzone. W ubiegłym roku błoto uniemożliwiło okupantom szybkie postępy na tym odcinku.

pj/belsat.eu wg East24.info
Źródło: https://belsat.eu/pl/news/17-02-2023-obroncy-sum-rosjanie-skoncentrowali-pod-granica-10-tysiecy-zolnierzy

Zdjęcie główne:2611073 z Pixabay

Polecane wiadomości

#Białoruś. Jaki dyktator, takie zabawy W dziecięcym obozie “Żubr” w obwodzie mińskim zorganizowano g…

BELSAT

IBRiS przeprowadził dla Onetu sondaż dotyczący pozytywnego stosunku Polaków do innych narodowości – …

BELSAT

Na Zachodzie kreskówkę “My Little Pony” mogą oglądać dzieci od piątego roku życia, tymczasem w Rosji…

BELSAT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej