-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 13:09
MigranciwPolsce.pl
BELSAT

Rosja. Dwa lata kolonii karnej dla ojca dziewczynki, która narysowała antywojenny obrazek

Jak informuje Belsat

Sąd w obwodzie tulskim w zachodniej części Rosji skazał na dwa lata kolonii karnej Aleksieja Moskalowa, ojca 13-letniej dziewczynki, która narysowała w szkole antywojenny obrazek – poinformował niezależny rosyjski portal Meduza.

Sam skazany nie był obecny na ogłoszeniu wyroku; uciekł z aresztu domowego, w którym przebywał na mocy decyzji sądu. Wyrok zapadł na podstawie artykułu kodeksu karnego dotyczącego “dyskredytacji armii”, który został wprowadzony w Rosji po rozpoczęciu jej agresji na Ukrainę.

Na początku marca córka Moskalowa, 13-letnia Masza, trafiła do ośrodka opiekuńczego za narysowanie w szkole antywojennego obrazka, a na jej ojca, który samotnie ją wychowywał, nałożono areszt domowy. Podstawą do tego były pacyfistyczne komentarze, które mężczyzna publikował w mediach społecznościowych.

Masza Moskalowa na zajęciach plastycznych narysowała antywojenny rysunek z napisami “Nie dla wojny” i “Chwała Ukrainie”. Było to w kwietniu 2022 roku. Rysunek przedstawiał kobietę z ukraińską flagą osłaniającą dziecko przed pociskami. Następnego dnia po Moskalowa i jego córkę przyjechała policja. Aleksiej zdążył napisać w komentarzu w sieci społecznościowej: “Rosyjska armia. Gwałciciele są obok nas”. W ich domu przeprowadzono rewizję.

Masza Moskalowa nadal przebywa w ośrodku dla nieletnich. We wtorek adwokat Moskalowa Władimir Bilienko zdołał porozmawiać z pracownikami instytucji, w której przebywa dziewczynka. Przekazano mu rysunki dziewczynki, a także pokazano jej list do ojca.

– Na końcu jest wielkie serce i słowa: “Tatusiu, jesteś moim bohaterem” – powiedział prawnik.

pp/belsat.eu wg PAP
Zdjęcie: Marcello Rabozzi

Źródło: https://belsat.eu/pl/news/28-03-2023-rosja-dwa-lata-kolonii-karnej-dla-ojca-dziewczynki-ktora-narysowala-antywojenny-obrazek

Polecane wiadomości

“Nie mamy wśród naszych wolontariuszy zbyt wielu mężczyzn w sile wieku, więc dzi…

Redemptoris Missio

#Białoruś. Jaki dyktator, takie zabawy W dziecięcym obozie “Żubr” w obwodzie mińskim zorganizowano g…

BELSAT

IBRiS przeprowadził dla Onetu sondaż dotyczący pozytywnego stosunku Polaków do innych narodowości – …

BELSAT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej