-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 13:01
MigranciwPolsce.pl
BELSAT

Striptiz zastępcy dowódcy wojsk lądowych Rosji? Wyciekło nieskromne nagranie

Jak informuje Belsat

Rosyjskojęzyczny kanał WCzK-OGPU na portalu społecznościowym zamieścił film, na którym widać mężczyznę wyglądającego jak rosyjski generał Aleksander Matownikow. Tańczy i obnaża się przed kamerą, pokazując genitalia. Matownikow jest zastępcą dowódcy wojsk lądowych Rosji, ma tytuł Bohatera Rosji, był pełnomocnikiem samego Władimira Putina i – według ukraińskiego portalu – jest przyjacielem Ramzana Kadyrowa.

Kanał WCzK-OGPU nie podaje, skąd ma to nagranie. Nie podaje też, gdzie i kiedy zostało zrobione. Rosyjskojęzyczne kanały rozpowszechniające film z domniemanym rozbierającym się i tańczącym Aleksandrem Matnikowem twierdzą, że 57-letni dowódca odpowiada obecnie za rosyjskie wojska stacjonujące na Białorusi. Wideo pojawiło się akurat w dzień, gdy z Białorusi nadeszły doniesienia o możliwym zniszczeniu na lotnisku pod Mińskiem rosyjskiego samolotu A-50.

Wideo: rosyjski generał postanowił obnażyć się przed kamerą

W oficjalnych rosyjskich źródłach wojskowych nie ma informacji, że Matnikow został odkomenderowany na Białoruś. Jednak WCzK OGPU twierdzi, że Matnikow jest „zajadłym miłośnikiem mińskich restauracji i dam”.

Generał Matownkow lubi przerzucać odpowiedzialność za podjęte decyzje na podlegających mu oficerów. Generał bardziej pasjonuje się tworzeniem podobnych treści wideo dla swoich przyjaciółek. Rosja wysłała do wsparcia Alaksandra Ryhorowicza (Łukaszenki – red.) „najlepszych” przedstawicieli generalicji; Dlatego nie można dziwić się temu, co zdarzyło się na lotnisku Maczuliszcze na Białorusi – pisze WCzK-OGPU.

Aleksander Matownikow i Władimir Putin, fot, kremlin.ru

Na innych kanałach pojawiają się też doniesienia, że Matnkow był aktywny w środowisku gejowskim w Mińsku, i stamtąd wyciekło nagranie. Nie sposób opierać się na anonimowych doniesieniach anonimowych kanałów, niemniej jednak można stwierdzić, że trwa akcja dyskredytująca Matnkowa. Nie jest jasne jednak, kto jest jej inicjatorem i dlaczego za cel obrał sobie tego oficera.

Ukraiński dziennikarz i bloger Denis Kazanski twierdzi na portalu społecznościowym, że wideo mające przedstawiać obnażonego generała rosyjskiego wyciekło za sprawą współpracowników Matnikowa.

Rosyjscy wojskowi podgryzają się nawzajem w wewnętrznych konfliktach. Współpracownicy doprowadzili do wycieku do sieci intymnego wideo zastępcy głównodowodzącego wojsk lądowych Federacji Rosyjskiej, generała Aleksandra Matownikow. Na nagraniu generał pokazuje przed kamerą centrum dowodzenia” – szydzi Kazanski.

Z kolei pochodzący z Rosji dziennikarz Aleksander Niewzorow (obecnie obywatel Ukrainy) pisze, że „surowy generał odważnie pokazał kuśkę”.

W końcu rosyjscy generałowie, „bohaterowie Rosji”, Syrii i „specjalnej operacji wojskowej” stali się gwiazdami „internetów”. Kogo straszy generałek na wideo – to pokryte jest mrokiem. Ale swoją „miękką siłę” demonstruje tak ufnie, jak by od dawna dorabiał striptizem na gejowskich imprezach. Nie ma wątpliwości, że filmik będzie „wieczny” i będzie towarzyszyć generałowi Matownikowowi podczas pięcia się pod drabinie hierarchii Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej – pisze Niewzorow.

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy, Anton Heraszczenko uważa, że wideo powinno spodobać się Alaksandrowi Łukaszence.

– “Putin wytrzyj plecki”. Oto czym zajmuje się u Łukaszenki kremlowski generał, który „spieprzył” sprawę dywersji partyzantów w Maczuliszczach” – napisał Geraszczenko.

Sprawę komentowali też w swoim cyklicznym programie rosyjski dysydent i prawnik (obecnie na emigracji) Mark Fejgin i były doradca administracji prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz. Arestowycz co prawda nie sprawuje już funkcji państwowej (przynajmniej oficjalnie), ale programy Fejgina i Arestowycza wciąż mają miliony widzów, także z Rosji.

Fejgin powiedział, że nie rozumie „po jaką cholerę” generał (obaj nie mają wątpliwości, że materiał jest autentyczny) nagrywał striptiz. Zdaniem Fejgina za wyciekiem mógł stać oligarcha Jewgienij Prigożyn (i jego Grupa Wagnera), który jest w konflikcie z dowództwem rosyjskiej armii, a ostatnio nawet z dotychczasowym sojusznikiem, szefem Czeczenii z nadania Kremla Ramzanem Kadyrowem.

Rosyjski dysydent zastanawiał się też podczas rozmowy, dla kogo tańczy Matownikow i nie wykluczył, że nagranie ma dalszy ciąg. Obaj rozmówcy zgodzili się, że film nie wpływa dobrze na morale rosyjskich zmobilizowanych biorących udział w inwazji. Ołeksij Arestowycz zwrócił uwagę, że rosyjskie siły zbrojne (nie tylko armia) zaczęły zajmować się walką na „kompromaty”.

– Jest bardzo źle, i będzie jeszcze gorzej (dla Rosjan – red.). A wyobraźcie sobie, co będzie, gdy pójdziemy do kontrataku – podsumował Arestowycz.

Matownikow ma żonę i troje dzieci. W 2017 roku został odznaczony tytułem Bohatera Federacji Rosyjskiej. Funkcję zastępcy dowódcy wojsk lądowych Rosji pełni od stycznia 2022 roku. Brał udział w zajęciu Krymu przez Rosję w 2014 roku i w wojnie w Syrii. Był też pełnomocnikiem prezydenta Rosji Władimira Putina na północnym Kaukazie. Jak podaje ukraiński portal Gordonua (portal związany z jednym z najbardziej wpływowych ukraińskich dziennikarzy Dmitrijem Gordonem), Matownikow jest przyjacielem szefa Czeczenii z nadania Kremla, Ramzana Kadyrowa.

MaH/belsat.eu wg gordonua.com, telegram, twitter.com, youtube.com

Zdjęcie: Aleksander Matownikow i Władimir Putin, fot, kremlin.ru

Źródło: https://belsat.eu/pl/news/28-02-2023-striptiz-zastepcy-dowodcy-wojsk-ladowych-rosji-wycieklo-nieskromne-nagranie

 

 

Polecane wiadomości

“Nie mamy wśród naszych wolontariuszy zbyt wielu mężczyzn w sile wieku, więc dzi…

Redemptoris Missio

#Białoruś. Jaki dyktator, takie zabawy W dziecięcym obozie “Żubr” w obwodzie mińskim zorganizowano g…

BELSAT

IBRiS przeprowadził dla Onetu sondaż dotyczący pozytywnego stosunku Polaków do innych narodowości – …

BELSAT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej