-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 13:09
MigranciwPolsce.pl
BELSAT

The Washington Post: Zbliża się krytyczny moment wojny

Jak informuje Belsat urzędnicy administracji prezydenta USA Joe Bidena uważają, że krytyczny moment w wojnie między Rosją a Ukrainą nadejdzie wiosną, kiedy spodziewany jest atak rosyjskich najeźdźców, a siły ukraińskie rozpoczną kontrofensywę w celu odzyskania kontroli nad okupowanymi terytoriami. Tak twierdzi amerykańska gazeta The Washington Post, powołując się na swoje wysoko postawione źródła.

Prezydent USA Joe Biden i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Zdj: Adam Schultz, White House

Amerykańscy oficjele coraz częściej mówią władzom Ukrainy, że ​​nadchodzi decydujący moment wojny, a armia ukraińska musi odnieść jak najwięcej sukcesów w walkach dzięki dużej pomocy od państw zachodnich — podaje gazeta.

Według niektórych analityków kolejna ofensywa rosyjska już się rozpoczęła.

Według informacji The Washington Post administracja prezydenta USA Joe Bidena współpracuje także z Kongresem, aby przekazać Ukrainie 10 miliardów dolarów bezpośredniej pomocy budżetowej. Kolejna pomoc dla Kijowa ma być ogłoszona już w przyszłym tygodniu.

Jak czytamy, władze amerykańskie dają jednocześnie Ukraińcom do zrozumienia, że po tym, jak zaplanowany pakiet zostanie zrealizowany do lata, dalsza pomoc może być już trudniejsza oraz znacznie mniejsza. To ze względu na opór części kongresmenów Partii Republikańskiej, którzy domagają się zmniejszenia pomocy dla Kijowa.

Przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadowczego (HUR) Ministerstwa Obrony Ukrainy Wadym Skibickyj również powiedział niedawno, że w wojnie z Rosją decydującym okresem będzie wiosna i wczesne lato, ponieważ nowa wielka ofensywa rosyjskich najeźdźców została zaplanowana na ten okres. Biały Dom zasugerował, że Joe Biden ogłosi w lutym podczas wizyty w Polsce nową pomoc dla Ukrainy.

Dziś również rozpoczęło się kolejne cykliczne spotkanie w formacie Ramstein z udziałem przedstawicieli krajów (nie tylko krajów NATO), które pomagają wojskowo Ukrainie.

Źródło: https://belsat.eu/pl/news/

Zdjęcie główne: David Mark

Polecane wiadomości

“Nie mamy wśród naszych wolontariuszy zbyt wielu mężczyzn w sile wieku, więc dzi…

Redemptoris Missio

#Białoruś. Jaki dyktator, takie zabawy W dziecięcym obozie “Żubr” w obwodzie mińskim zorganizowano g…

BELSAT

IBRiS przeprowadził dla Onetu sondaż dotyczący pozytywnego stosunku Polaków do innych narodowości – …

BELSAT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej