O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
UNICEF

Biuro UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce

Wojna na Ukrainie spowodowała wysiedlenie się rodzin na skalę i szybkość niespotykaną od II Wojny Światowej. Prawie 7 milionów uchodźców przekroczyło granicę z Ukrainy do Polski. Spośród prawie 4 milionów uchodźców, którzy przebywają na terenie całej Europy, ponad 1,4 miliona mieszka w Polsce, podczas gdy prawdziwa liczba uchodźców może być jeszcze wyższa i wynosić nawet ponad 2 miliony.

Biuro UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce powstało  w marcu 2022 roku w rekordowym czasie, aby wspierać rodziny uciekające z terenów objętych wojną. Współpracujemy z władzami krajowymi i gminnymi, a także z lokalnymi organizacjami, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, naukę i zdrowie. Od bezpiecznych przestrzeni „Blue Dot” na przejściach granicznych po zapewnienie dzieciom możliwości chodzenia do szkoły i korzystania z opieki zdrowotnej – pomagamy wszystkim rodzinom przyjmującym schronienie. Opowiadamy się za prawami każdego dziecka w Polsce – szczególnie tym, które potrzebują naszego wsparcia najbardziej.

Odwiedź naszą stronę internetową Spilno, aby uzyskać najnowsze informacje w języku ukraińskim dla rodzin szukających schronienia w Polsce

ZAPRASZAMY DO WSPARCIA UNICEF
Zdjęcie: UNICEF/UN0623746/Korta
Podziel się z: