O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
PFM

Brak pomocy medycznej dla strajkujących w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców

Zwróciliśmy się do władz strzeżonego ośrodka w Lesznowoli w związku z brakiem zapewnienia pomocy medycznej strajkującemu cudzoziemcowi

Stowarzyszenie otrzymało informację, że do cudzoziemca skarżącego się na nagłe pogorszenie stanu zdrowia zostało wezwane w nocy pogotowie ratunkowe. Cudzoziemiec prowadził wówczas strajk głodowy, spowodowany kolejnym przedłużeniem pobytu w ośrodku a zespół ratownictwa medycznego został wezwany przez osobę nieprzebywającą w ośrodku strzeżonym. Dyspozytor medyczny przyjął zgłoszenie, jednak po przybyciu karetki na miejsce funkcjonariusze Straży Granicznej odmówili zespołowi ratownictwa medycznego wejścia na teren ośrodka strzeżonego i zbadania cudzoziemca. Jednocześnie cudzoziemcowi nie zapewniono wtedy żadnej innej pomocy lekarskiej ze względu na brak wykwalifikowanego personelu medycznego.

Naszym zdaniem doszło do braku zapewnienia profesjonalnej pomocy medycznej cudzoziemcowi znajdującemu się w detencji oraz oceny stanu zdrowia cudzoziemca przez osoby do tego nieuprawnione.

W interwencji wskazaliśmy m.in. na prawo każdego cudzoziemca umieszczonego w detencji do całodobowego dostępu do właściwej opieki medycznej. Odmowa wpuszczenia ratowników medycznych do pacjenta ze strony funkcjonariuszy Straży Granicznej nie jest natomiast instrumentem ochrony przed bezpodstawnymi wezwaniami karetki. Może za to prowadzić do zagrożenia dla zdrowia bądź życia cudzoziemca.

Z treścią naszej interwencji można zapoznać się TUTAJ.

Źródło: https://interwencjaprawna.pl/

Zdjęcie Główne: Twórca: Picasa

https://migracja.noblogs.org/obozy-strzezone-detention-camps/lesznowola

 

Podziel się z: