O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Caritas-Polska-i-Alior-Leasing-ofiarom-wojny-na-Ukrainie

Caritas Polska i Alior Leasing ofiarom wojny na Ukrainie

Trzy samochody oraz naczepa przekazane przez Alior Leasing będą służyły Caritas Polska do realizacji działań pomocowych na rzecz Ukrainy.

W czwartek, 30 czerwca 2022 r., Alior Leasing przekazał Caritas Polska pojazdy, które będą wykorzystywane do przewozu osób oraz sprzętu na terenie Polski i Ukrainy.

— Samochody, które otrzymaliśmy od Alior Leasing, będą dużym wsparciem, choćby w transporcie darów rzeczowych dla Ukrain, czy też w obsłudze naszych placówek w Polsce, które świadczą pomoc dla ukraińskich uchodźców. Bardzo to doceniamy – powiedział ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Caritas-Polska-i-Alior-Leasing-ofiarom-wojny-na-Ukrainie

Przekazane pojazdy to dwa 23-osobowe busy, naczepa kurtynowa oraz ciągnik siodłowy służący do ciągnięcia wszystkich rodzajów pojazdów. Przyczynią się one do poprawy logistyki działań Caritas, która obecnie — po okresie działań typowo interwencyjnych — jest jednym z ważniejszych etapów pomocy dla Ukrainy.

— Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę pomocy w budowaniu wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów. Liczymy na to, że przekazane samochody pomogą pracownikom Caritas Polska w realizacji działań na rzecz obywateli Ukrainy i sprawią, że ich pomoc dotrze do większej ilości osób — powiedział Paweł Broniewski, członek Zarządu Alior Leasing.

Zaangażowanie biznesu jest nieocenionym wsparciem dla działań Caritas w Polsce na rzecz Ukrainy. Dzięki niemu pomoc może być nie tylko nadal realizowana, ale też usprawniana.

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

Podziel się z: