-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 13:02
MigranciwPolsce.pl

21 EDYCJA AKCJI “TAK, POMAGAM !”

W ostatnich dniach listopada dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej gościł w Belgii, w Antwerpii, na zaproszenie polskiej Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu i darczyńców pomagających ofiarom wojny na Ukrainie.

Wspaniała wspólnota Polaków z kilku parafii w Belgii od samego początku konfliktu przesyłała ogromne ilości pomocy humanitarnej do Caritas Zamość. Następnie pomoc ta była dostarczana do najbardziej potrzebujących ofiar wojny na Ukrainie. W sumie, dzięki heroicznej pracy tak wielu wolontariuszy, udało się zorganizować kilka transportów na tereny znajdujące się blisko działań wojennych. Nikt nie jest w stanie policzyć, jaki to ogrom pomocy, pracy i poświęcenia.

 

Jednym z celów wizyty było spotkanie robocze pomiędzy organizacjami pomocowymi z Belgii, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej a Caritas-Spes w Charkowie, reprezentowaną przez ks. Wojciecha Stasiewicza. Organizatorem spotkania był Brat Luc, który prawie 30 lat spędził na misjach w Kongo.

Szczególna okazała się wizyta w miasteczku kontenerowym pod Antwerpią. Kilka tysięcy ofiar wojny na Ukrainie na stosunkowo małym terenie. Jest bezpiecznie i ciepło, ale tutaj też toczy się walka o przyszłość, o wykształcenie dzieci, o pracę. To także ofiary wojny, tyle że bardzo daleko od frontu.

[mkd_separator type=”full-width”]

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

 

Polecane wiadomości

“Nie mamy wśród naszych wolontariuszy zbyt wielu mężczyzn w sile wieku, więc dzi…

Redemptoris Missio

Finał akcji „Paczka dla niemowlaczka”.

Redemptoris Missio

Wysyłają kontener do Afryki. Darów jest tyle, że pakowanie potrwa dwa dni

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej