20.9 C
Warszawa
25 września, 2023, 16:03
MigranciwPolsce.pl

Nie powinno być tak, że dziecko nie idzie do szkoły, bo nie ma zeszytu. Albo dla…


Nie powinno być tak, że dziecko nie idzie do szkoły, bo nie ma zeszytu. Albo dlatego, że szkoła jest za daleko. Niestety co piąte afrykańskie dziecko jest w takiej sytuacji. Co piąty brzdąc nigdy nie usiądzie w szkolnej ławce 🔔

W najtrudniejszej sytuacji znajdują się dzieci z obszarów wiejskich. Od najmłodszych lat pomagają rodzicom w polu, przy połowie ryb lub opiekują się młodszym rodzeństwem. Te, które dostały szansę, by się uczyć, przemierzają codziennie ogromne odległości, aby dotrzeć do szkoły, często wędrując w deszczu i błocie.

Dla afrykańskich dzieci zdobycie nawet podstawowych umiejętności pisania i czytania to jedyna nadzieja na choć częściowe wyjście z ubóstwa. Aby dać im szansę na lepszą przyszłość, #caritaspolska finansuje m.in. budowę szkół i przedszkoli (#Kamerun, #Rwanda, #Zambia), zakup podręczników (Kamerun), organizuje wyjazdy wakacyjne (#Burkina Faso).

Oprócz wspierania projektów edukacyjnych skierowanych do dzieci pomagamy także afrykańskim nauczycielom podnosić kwalifikacje zawodowe oraz finansuje ich wynagrodzenia.

❣️Potrzebujemy twojego wsparcia, by móc kontynuować te działania. Dowiedz się więcej: caritas.pl/afryka
Żródło materiału CARITAS POLSKA

Polecane wiadomości

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak przyrządzać szpinak w niezwykle smacz…

Stowarzyszenie Poranek

Zapraszamy :))

Centralna Rada Romow

Fundacja Historia Vita

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej