O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
UNN

Cele powietrzne w rejonie Kijowa: Rosjanie mogli używać pocisków z reflektorami

KIJÓW. 15 lutego. UNN. Rosyjscy okupanci mogliby dziś używać pocisków z reflektorami lub razem z UAV w rejonie Kijowa. Poinformował o tym na antenie ukraińskiego kanału telewizyjnego Jurij Ignat, rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy .

Komentując ogłoszenie alarmu lotniczego w obwodzie kijowskim, powiedział, że nie może dokładnie relacjonować w Internecie, ale wspomniał o używaniu przez okupantów balonów.

„Staromodne metody, których obecnie używa wróg, to balony. To nie jest sonda, nie balon, to tylko kula, która przenosi kawałek metalu. I oczywiście Siły Powietrzne, które skanują niebo Ukrainy 24 godziny na dobę, (…) prowadzi radiolokacyjne rozpoznanie przestrzeni powietrznej” – powiedział.

„Wróg chce nad nimi popracować. Używają ich jako fałszywych celów, aby zubożyć naszą obronę przeciwlotniczą w amunicję i odwrócić uwagę. A ten pocisk może gdzieś ukryć UAV używany razem… Bo co tam się teraz stało, na którym obiekcie zadziałało, być może dokładnie taki był scenariusz, że były zarówno pociski, jak i UAV. Nie mam teraz dokładnych informacji, szybko się dowiemy” – powiedział Ignat.

Na niebie w obwodzie kijowskim wykryto cele powietrzne , działa obrona powietrzna.

 

Źródło: https://www.unn.com.ua/uk/news/2015616-povitryani-tsili-na-kiyivschini-rosiyani-mogli-zastosuvati-kuli-z-vidbivachami-ignat

Autor: Anna Muraszko

Zdjęcie główne: UNN

Podziel się z: