21.1 C
Warszawa
22 lipca, 2024, 10:34
MigranciwPolsce.pl
To my! - nasz zespół prawniczek poświęconych udzielaniu wsparcia prawnego osobom, które w Polsce zło...

To my! – nasz zespół prawniczek poświęconych udzielaniu wsparcia prawnego osobom, które w Polsce zło…


To my! 😀- nasz zespół prawniczek poświęconych udzielaniu wsparcia prawnego osobom, które w Polsce złożyły wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej (status uchodźcy).

💡Garść informacji o nas:

👉 Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć prowadzi swoją działalność już 21 lat!

👉Patronką Centrum jest nieżyjąca już dr Halina Nieć, wykładowca Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, działaczka praw człowieka, założycielka Ośrodka Praw Człowieka UJ oraz pierwszej w Polsce uniwersyteckiej poradni prawnej.

👉Przez cały okres działalności, udzieliliśmy pomocy prawnej 37 300 Beneficjentom!

👉Bezpośrednim wsparciem prawnym obejmujemy osoby, które przebywają w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców (Krosno Odrzańskie, Lesznowola, Biała Podlaska, Przemyśl) oraz otwartych placówkach (Linin, Dębak, Biała Podlaska, Kolonia Horbów, Bezwola, Łuków).

👉W zakres naszych regularnych działań wchodzą przede wszystkim: darmowa pomoc prawna osobom, które ubiegają się w Polsce o ochronę międzynarodową, edukacja: szkolenia dla prawników, studentów, instytucji.

👉Prowadzimy także monitoringi przejść granicznych i standardu przestrzegania praw człowieka. Gdy zachodzi ku temu stosowna potrzeba, podejmujemy interwencje prawne i działalność rzeczniczą oraz realizuje projekty badawcze i edukacyjne.

💙💙💙Podoba Ci się to, co robimy? A może chcesz przyłączyć się do naszych działań i wesprzeć je? Dołącz do naszej zbiórki! 🥰
Zebrane pieniądze przeznaczymy na dalszą realizację projektów.
Prosimy także o udostępnianie informacji dalej! 😊

LINK do zrzutki: https://zrzutka.pl/6vh67e ⬅️⬅️⬅️
Żródło materiału: Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć

Polecane wiadomości

Skip to content