O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Charków-–-transport-dotarł-bez-przeszkód

Charków – transport dotarł bez przeszkód

Charków – transport dotarł bez przeszkód

Hej, hej!

Dojechało! I to bez przeszkód, a ekipa z Fundacji DobroDar z Charkowa już od kilku tygodni pieczołowicie roznosi paczki.

Transport 20 palet z żywnością bezpiecznie dotarł do Charkowa!
Już jakiś czas temu. Zdążył zostać rozładowany i jest w trakcie robienia paczek. Właśnie trwa ich dystrybucja wśród mieszkańców Charkowa i okolic. Jednak o tym później.

Na teraz – jak to z tym transportem było i gdzie pojechał.
Trzymaliśmy w tajemnicy informacje związane z transportem ze względów bezpieczeństwa. Nie chcieliśmy wyjawiać ani kiedy dokładnie samochód przyjedzie po odbiór, ani czym pojedzie, ani gdzie trafi. Niestety, na terenie Ukrainy nadal trwa wojna i mimo, że część mieszkańców stara się żyć normalnie na tyle, na ile mogą, rejony objęte walkami cały czas są pod ostrzałem i w ciągłym niebezpieczeństwie. Charków i charkowszczyzna jest jednym z takich rejonów. To właśnie tam oddziały Ukraińskie odzyskują swoją ziemię i twardo prą do przodu wypierając najeźdźcę ze swoim ziem. Rosjanie nie mogąc poradzić sobie z wojskiem, ostrzeliwują miasto z cywilami. Nasz transport zdążył dojechać zanim na miasto spadła kolejna fala pocisków. Aktualnie są przerwy w dostawach prądu i wody. Nawet teraz agresor atakuje z powietrza centra sieci energetycznej. W temacie prądu niewiele możemy pomóc (nie mamy środków na zakup generatorów). Organizujemy natomiast pomoc w temacie zaopatrzenia w wodę pitną.

Co jednak z tym Charkowem i samym transportem.
Bezpiecznie, bez przeszkód, cała ciężarówka wyładowana paletami z jedzeniem dotarła do Charkowa. Ekipa z Fundacji DobroDar bardzo ucieszyła się na jej widok. Czekali wypatrując, ponieważ ogromna ilość osób, które są pod ich opieką, to bardzo duża odpowiedzialność. 4710 osób na terenie miasta Charkowa i regionu Charkowskiego. Z różnych dzielnic Charkowa, takich jak: P’atihatki, North Saltivka, Saltivka, Shishkovka, Alexeevka. Z okolic miasta: Cherkas’ka Lozova, Lisene, Pisochin, Rus’ka Lozova, Lubotin.
Takie przynajmniej liczby i statystyki były przed ostatnim bombardowaniem. Na dzień dzisiejszy już jest ich więcej i wiemy, że dla wszystkich nie starczy 🙁

Cały transport mógł dotrzeć na miejsce dzięki Wam – którzy wpłaciliście pieniądze na naszą zbiórkę promowaną przez Planetę Akstrakcja, a dotrzeć na miejsce mógł dzięki pomocy Vitaliy nebotov i firmie Ull.
Nieoceniony wkład w odbiór i rozdysponowanie przywiezionego jedzenia ma cała ekipa DobroDaru z Charkowa

W oczekiwaniu na montowany materiał (tworzy się 😉 ), podsyłam kilka zdjęć z dotarcia na miejsce i od chłopaków i pakowania na samochód w Myślenicach.

Agnieszka Ulatowska

Odtwarzacz video

00:00
00:07

Odtwarzacz video

00:00
00:16

  

      

Podziel się z: