O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
dożywiamy i leczymy

Dożywiamy i leczymy

Dożywiamy

Rodziny mieszkające w obozie dla uchodźców w Gumbo otrzymują co miesiąc paczki żywnościowe. Ta pomoc ratuje im życie, bo nie mają pracy, a życie w obozie jest trudne. Mieszkają w namiotach skonstruowanych z kołków, dużych i mniejszych gałęzi, pokrytych plandeką. Sadzą warzywa na wyznaczonym kawałku ziemi lub koło namiotu.

W ramach tej samej pomocy codziennie nasi podopieczni otrzymują posiłek w szkole. Zapewniliśmy codzienne posiłki dla 700 uczniów w szkole podstawowej oraz kupiliśmy żywność do paczek. Do szkoły zakupiliśmy: 8 000 kg mąki kukurydzianej, 3 000 kg fasoli, 65 litrów oleju do gotowania oraz sól i ciastka dla dzieci. A do paczek żywnościowych: 7 500 kg mąki kukurydzianej, 2 500 kg fasoli, 50 litrów oleju do gotowania oraz sól.

 

Leczymy

Kupiliśmy środki medyczne i ochrony osobistej do przychodni prowadzonej na placówce misyjnej. Podstawową opiekę medyczną otrzymują tutaj mieszkańcy obozu w Gumbo. W soboty pomoc medyczna prowadzona jest bezpośrednio w obozie dla uchodźców.

Budujemy plac zabaw

Pod koniec lipca rozpoczęły się prace przy budowie placu zabaw. Powstaje też teren sportowo – rekreacyjny. W Sudanie Południowym, kraju, w którym jeszcze do niedawna toczyły się walki, dzieci nie mają na co dzień zabawek, nie śpią w łóżkach, a na słomianych matach rozłożonych na ziemi. Gdy nie chodzą do szkoły, snują się między namiotami i szukają jakichkolwiek rozrywek. Często pomagają rodzicom w opiece nad młodszym rodzeństwem lub przynoszą wodę. Ich codzienność jest bardzo trudna. Mamy nadzieję, że nowy plac zabaw choć w małym stopniu zmieni codzienność dzieci z obozu w Gumbo.

 

Projekt pomocy uchodźcom w Gumbo realizujemy w ramach programu „Polska Pomoc”.

Podziel się z: