22.3 C
Warszawa
31 maja, 2023, 18:56
MigranciwPolsce.pl
FUNDACJA DZIECI AFRYKI

POMOC RODZINIE

 Program wsparcia dedykowany dla ubogich wielodzietnych rodzin, odpowiadający na ich najpilniejsze potrzeby. Aktualna sytuacja polityczna na świecie, kryzys ekonomiczny i widmo głodu powodują wzrost ubóstwa i niedożywienia wśród mieszkańców najuboższych miejsc na świecie, szczególnie w krajach afrykańskich.

Z myślą o nich, na wniosek naszych afrykańskich partnerów, stworzyliśmy program wsparcia. Najuboższe rodziny są zgłaszane przez misjonarzy, wolontariuszy i partnerów lokalnych w krajach afrykańskich.

Rodziny, najczęściej wielodzietne, żyją w bardzo skromnych warunkach. Często brak ojca powoduje, że dzieci wychowywane są tylko przez matkę. Nie mogą uczęszczać do szkoły, ponieważ są zmuszone pomagać w domu, w polu. Mieszkają w bardzo skromnych, nierzadko wręcz spartańskich warunkach, których konstrukcja zagraża ich bezpieczeństwu i życiu. Takie rodziny potrzebują wszystkiego; począwszy od żywności, sprzętu kuchennego, materaców, koców, odzieży, poprzez pomoc w uniezależnieniu finansowym po pomoc w rozbudowie lub budowie domu.

Gorąco zachęcamy do wspierania najuboższych i najbardziej potrzebujących! Każda pomoc ma znaczenie. Wspólnie możemy zdecydować o poprawie warunków życia wielu rodzin afrykańskich!

Rodzina, która aktualnie korzysta z pomocy fundacji to: mama Nalongo z dziećmi w Kiruddu (Uganda). W planie mamy budowę niewielkiego dwuizbowego domu, który zapewni samotnej matce i sześciorgu jej dzieciom godne warunki mieszkaniowe. Koszt inwestycji wyceniono na 9.500 zł. 

Pięknie dziękujemy!

Polecane wiadomości

Ponad 100 dzieci przebadanych Nasze ekipa przebadała dzieci z domu dziecka, kt…

Redemptoris Missio

Dramatyczna sytuacja dzieci w Sudanie

UNICEF

Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach może być dumna ze swoich uczniów Nie dosy…

Redemptoris Missio