-1.2 C
Warszawa
7 grudnia, 2023, 21:58
MigranciwPolsce.pl
FUNDACJA DZIECI AFRYKI

POMOC RODZINIE

 Program wsparcia dedykowany dla ubogich wielodzietnych rodzin, odpowiadający na ich najpilniejsze potrzeby. Aktualna sytuacja polityczna na świecie, kryzys ekonomiczny i widmo głodu powodują wzrost ubóstwa i niedożywienia wśród mieszkańców najuboższych miejsc na świecie, szczególnie w krajach afrykańskich.

Z myślą o nich, na wniosek naszych afrykańskich partnerów, stworzyliśmy program wsparcia. Najuboższe rodziny są zgłaszane przez misjonarzy, wolontariuszy i partnerów lokalnych w krajach afrykańskich.

Rodziny, najczęściej wielodzietne, żyją w bardzo skromnych warunkach. Często brak ojca powoduje, że dzieci wychowywane są tylko przez matkę. Nie mogą uczęszczać do szkoły, ponieważ są zmuszone pomagać w domu, w polu. Mieszkają w bardzo skromnych, nierzadko wręcz spartańskich warunkach, których konstrukcja zagraża ich bezpieczeństwu i życiu. Takie rodziny potrzebują wszystkiego; począwszy od żywności, sprzętu kuchennego, materaców, koców, odzieży, poprzez pomoc w uniezależnieniu finansowym po pomoc w rozbudowie lub budowie domu.

Gorąco zachęcamy do wspierania najuboższych i najbardziej potrzebujących! Każda pomoc ma znaczenie. Wspólnie możemy zdecydować o poprawie warunków życia wielu rodzin afrykańskich!

Rodzina, która aktualnie korzysta z pomocy fundacji to: mama Nalongo z dziećmi w Kiruddu (Uganda). W planie mamy budowę niewielkiego dwuizbowego domu, który zapewni samotnej matce i sześciorgu jej dzieciom godne warunki mieszkaniowe. Koszt inwestycji wyceniono na 9.500 zł. 

Pięknie dziękujemy!

Polecane wiadomości

ODBUDUJMY NADZIEJĘ wspólnie pomóżmy zbudować dom niewidomemu Jeroma i jego rodziny, w jednym z najbiedniejsz…

Dzieci Afryki

07 GRU: BOOM! ROSYJSKA OFENSYWA ZASTYGA PO DUŻYM NALOCIE HIMARS |

Raporty z Ukrainy

Dzisiaj też dotarły prezenty Dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 i…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej