19.1 C
Warszawa
30 września, 2023, 17:57
MigranciwPolsce.pl

Pobicia uchodźczyń i uchodźców na pograniczu polsko-białoruskim nie ustają.W przygranicznych lasach cały cz…


❗️🔍❗️Pobicia uchodźczyń i uchodźców na pograniczu polsko-białoruskim nie ustają.❗️🔍❗️

❌ W przygranicznych lasach cały czas przebywają ludzie potrzebujący pomocy humanitarnej i medycznej. Wciąż informują o przemocy, jakiej doświadczają ze strony polskich i białoruskich służb!

❌ Na fotografiach widoczne są plecy ze śladami pobicia gumową pałką służbową. Mężczyzna zadeklarował, że został pobity przez funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej.

❌ Dostajemy informacje o wielu podobnych sytuacjach, a także o kradzieży i niszczeniu mienia (w tym telefonów) osób uchodźczych. Osoby doświadczające przemocy często wypychane są z powrotem do Białorusi, gdzie grozi im dodatkowe niebezpieczeństwo ze strony białoruskich pograniczników.

❌ Wciąż kontynuowana jest antyludzka i niehumanitarna polityka rządzących i podległych im służb. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, na pograniczu przybywać będzie osób poważnie rannych, straumatyzowanych, a także kolejnych ofiar śmiertelnych kryzysu humanitarnego.

Za Grupa Granica

👉 Grupa Granica – nieformalna inicjatywa powstała w odpowiedzi na kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej. Niesiemy pomoc humanitarną, prawną i medyczną, monitorujemy przestrzeganie praw człowieka. Pomaganie jest legalne, to przemoc jest przestępstwem!
* udostępniając nasze treści, podaj źródło.

👉 Grupa Granica to także i Wy – wspierając nasze działania umożliwiacie dalsze niesienie pomocy humanitarnej. Informację na ten temat znajdziecie w pierwszym komentarzu pod postem. Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Żródło materiału: Stowarzyszenie EGALA

Polecane wiadomości

Z HISTORII KAMPANII „WYKOPMY RASIZM ZE STADONÓW”:…

"Nigdy Więcej"

Każdy sukces na froncie to przede wszystkim siła i odwaga naszych obrońców…

Zelenskiy Official

Rafał Pankowski, współzałożyciel “Nigdy więcej” – podcasty.rp.pl | MigranciwPolsce.pl

"Nigdy Więcej"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej