19.1 C
Warszawa
30 września, 2023, 19:18
MigranciwPolsce.pl

Polecamy wszystkim opracowanie „Dżungla” autorstwa Hanny Jarząbek, realizowane we współpracy z Elizą Kowalczy…


🔴 Polecamy wszystkim opracowanie „Dżungla” autorstwa Hanny Jarząbek, realizowane we współpracy z Elizą Kowalczyk. „Dżungla” to kompleksowy projekt, podsumowujący różne aspekty sytuacji na polsko-białoruskim pograniczu. Składają się na niego zdjęcia, wywiady z osobami zaangażowanymi w działania pomocowe przy granicy, relacje z interwencji humanitarnych, opisy zagadnień prawnych i innych, odnośniki do różnorakich raportów, etc. Zgodnie z jego autorskim opisem:

❗️ „W naszym projekcie postanowiłyśmy skoncentrować się na trzech aspektach. Po pierwsze, przeanalizowałyśmy i udokumentowałyśmy przepływy migracyjne przez tę granicę, badając stan i potrzeby uchodźców oraz sposób ich traktowania przez Straż Graniczną, porównując sytuację przed i po wybudowaniu ogrodzenia. Obserwacje wskazują, że ogrodzenie nie jest ani adekwatną, ani skuteczną odpowiedzią na kryzys migracyjny. Po drugie, udokumentowałyśmy wpływ kryzysu migracyjnego na mieszkańców, a także penalizację pomocy humanitarnej i jej wpływ na miejscową ludność. Te dwa aspekty mają znaczenie transgraniczne, ponieważ budowanie barier antyimigracyjnych i penalizacja pomocy humanitarnej mają miejsce również w innych przygranicznych krajach europejskich. Ta granica jest też jedyną w Europie, gdzie skuteczność bariery można porównać z pomocą udzieloną ukraińskim uchodźcom. Na koniec, zbadałyśmy transgraniczny wpływ muru na środowisko.”

👉👉 W tekście znajdziecie również wpis dotyczący pracy Kasia Poskrobko ze Stowarzyszenia Egala. Kasia od wielu miesięcy wspomaga osoby uchodźcze w szpitalu. Troszczy się m.in. o to, aby każda osoba, która trafia do szpitala z granicy uzyskała niezbędne informacje prawne, była odpowiednio traktowana oraz miał dostęp do podstawowych rzeczy, takich jak: czyste ubranie, telefon, kosmetyki itp.

Projekt „Dżungla” realizowany był od sierpnia 2022 do maja 2023. Jest to kolejne świadectwo, które nikomu nie pozwoli zapomnieć, co przy granicy się działo, które w przyszłości dołączone zostanie do odpowiednich aktów oskarżenia, w którym za kilka lat przeglądać się będzie nasze społeczeństwo i nasze dzieci i wciąż od nowa zadawać to samo pytanie: jak to wszystko było możliwe?

🔴 www.hannajarzabek.com/dzungla-polska

Wersja angielska:

🔴 www.hannajarzabek.com/another-wall
Żródło materiału: Stowarzyszenie EGALA

Polecane wiadomości

Z HISTORII KAMPANII „WYKOPMY RASIZM ZE STADONÓW”:…

"Nigdy Więcej"

Każdy sukces na froncie to przede wszystkim siła i odwaga naszych obrońców…

Zelenskiy Official

Rafał Pankowski, współzałożyciel “Nigdy więcej” – podcasty.rp.pl | MigranciwPolsce.pl

"Nigdy Więcej"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej