O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Adaptacja zawodowa i wspieranie uchodźczyń wojennych z Ukrainy.

Kiedy

8 grudnia 2022    
10:00 - 16:00

Gdzie

Centrum Wielokulturowe
Jagiellońska 54, Warsaw, Polska, 03-463, Mazowieckie

Typ Wydarzenia

Wczytuję mapę...

Adaptacja zawodowa i wspieranie postaw przedsiębiorczości wśród kobiet -uchodźczyń – wojennych z Ukrainy.

Realizacja projektu dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) która jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej. Od 2021 r. PARP realizuje trzyletni projekt pt. „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i konkurencyjności ukraińskich regionów” (zwany dalej „Projektem”) wspófinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
W związku z wybuchem konfliktu na Ukrainie konieczne było zaadaptowanie zaplanowanych w projekcie działań do nowych warunków i stworzenie oferty wsparcia przedsiębiorczości, skierowanej do obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.

W ramach projektu mentorsko-szkoleniowego odbędą się warsztaty i szkolenia dla grupy uchodźczyń z Ukrainy, dzięki którym uzyskają one wsparcie w adaptacji w Polsce, zyskają umiejętności odnalezienia się na rynku pracy lub założenia własnej działalności gospodarczej.