O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Słodki Sklepik – codziennie od 9 do 20

Kiedy

7 grudnia 2022    
12:00 - 20:00

Gdzie

Dobry Sklepik - Warszawa Sadyba
Gołkowska 7, Warszawa, Polska, 02-905, Mazowieckie

Typ Wydarzenia

Wczytuję mapę...

Od 6 grudnia od godz. 12:00 rusza Słodki Sklepik, przy ulicy Gołkowskiej 7. Będzie można kupić tam ciasta, ciasteczka, pierogi, pielmieni i inne przysmaki przygotowane przez kobiety z Ukrainy i Białorusi. Będzie można także złożyć zamówienie na konkretne wyroby. Wszystko świeżo przygotowane, według przepisów ukraińskich i białoruskich. Nad pieczeniem i gotowaniem czuwa Marina, która przed wybuchem wojny pracowała jako kucharka, a gotowanie jest jej ogromną pasją.

Panie, na co dzień mieszkają w dwóch pobliskich Mirnych Domach (schroniskach dla uchodźców prowadzonych przez fundację) usytuowanych przy ul. Gołkowskiej i Koronowskiej. Fundacja Humanosh prowadzi schroniska dla uchodźców politycznych od niemal dwóch lat. Mieszkańcy mają zapewnione wyżywienie, środki czystości, ubrania, a także pomoc w zagospodarowywaniu się w nowym kraju i odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Główną ideą Mirnych Domów jest właśnie stworzenie jak najbardziej domowej atmosfery, poczucia wspólnoty i bycia razem.

Większość kobiet pracuje, dzieci chodzą do szkół i przedszkoli, jednak mamy szukają możliwości dodatkowego zarobkowania. Niektóre z małymi dziećmi lub tak jak wspomniana wyżej Marina, ze względów zdrowotnych, nie mogą podjąć stałej pracy. Sklepik jest dla nich szansą na lepsze życie w Polsce.

Serdecznie zapraszamy na degustację do Sklepiku. W okresie świątecznym, panie będą przyjmowały zamówienia na konkretne produkty. Kupując wypieki i inne wyroby naszych podopiecznych, nie tylko oszczędzicie czas przeznaczony na czasochłonne ciasta, czy ciasteczka, ale również zrobicie wiele dobrego. Wasza rodzina będzie się zajadała smakołykami, podczas, gdy inna rodzina będzie mogła kupić prezenty dla dzieci oraz poczuć ogromną satysfakcję z bycia potrzebnym i dającym innym dużo radości.

Słodki Sklepik przy Gołkowskiej 7 ruszy już 6 grudnia i będzie otwarty w godzinach 12.00-20.00. A w dniu otwarcia twórcy sklepu zapraszają na degustację.