15.6 C
Warszawa
29 września, 2023, 05:03
MigranciwPolsce.pl

Elysée ma dopiero trzynaście lat, a chodzi dopiero do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Ma problem z mówieni…

Elysée ma dopiero trzynaście lat, a chodzi dopiero do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Ma problem z mówieniem, więc nie został przyjęty do szkoły publicznej. Niestety takie sytuacje przekreślają przyszłość dzieci, bo bez podstawowej edukacji skazani będą na najgorsze, dorywcze prace. Są łatwym celem, żeby ich wykorzystać i zapłacić najniższe stawki oraz źle traktować.

Chłopiec może uczyć się w oratorium. Ma swój rytm nauki, idzie mu powoli, ale cieszymy się każdym sukcesem, każdym napisanym zdaniem i słowem, przeczytaną historią czy prostymi działaniami matematycznymi wykonanymi przez chłopca.

O czym marzy Elysée? Chciałby zostać ślusarzem i pomagać swojej mamie, bo jego tata opuścił rodzinę, gdy chłopiec miał pięć lat. Piękne marzenia! Spełnijmy je!

– – –
We Fianarantsoa pomagamy dzieciom z najbiedniejszych rodzin z dzielnicy Ankofafa. Zapewniamy im edukację, posiłek i otaczamy wsparciem ich rodziny, żeby uświadamiać rodzicom, jak ważna jest nauka. Trwa zbiórka na ten projekt. PODARUJ DOBRO!

Link: https://fundacjadonbosco.org/projekty/alfabetyzacja-dzieci-madagaskar/
Żródło materiału: Salezjańska Fundacja Misyjna “Don Bosco”

Polecane wiadomości

Piękna premiera „Bez retuszu” za nami. Dziękujemy @ewaewart1313 @magda_atkins Cieszymy się, że mog…

Kulczyk Foundation

UNAWEZA FOUNDATION

UNAWEZA

Włochaty – jeden z najbardziej znanych polskich zespołów punkowych zagra w Zgrzycie – Dziennik Wschodni

"Nigdy Więcej"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej