O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
PCPM

Fundacja PCPM dostarczyła pomoc do obwodu chersońskiego

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej dostarczyła pomoc do zniszczonych miejscowości w obwodzie Chersońskim oraz do szpitala w samym Chersoniu. To efekt wspólnej zbiórki pieniędzy z Gazeta.pl w ramach akcji „Wspólne Święta”

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowe dostarczyło ponad 500 paczek pacjentom i personelowi szpitala w Chersoniu, a także mieszkańcom okolicznych wyzwolonych wsi. Na miejscu Fundację PCPM wspierała ukraińska organizacja Flogiston Team.

Fundacja PCPM i Gazeta.pl wspólnie przeprowadziły akcję pod hasłem „Wspólne Święta”. W ramach niej przeprowadzono zbiórkę na zakup i transport świątecznych paczek. W każdej z niej znalazły się ciepłe koce, zimowe skarpety i buty, ale także jedzenie z długim terminem ważności (konserwy mięsne, i rybne, witaminy czy czekolada) i tak potrzebne obecnie rzeczy, jak świece i latarki. W ponad 150 paczkach dostarczanych do mieszkańców miejscowości obwodu chersońskiego znalazły się również m.in. kasza gryczana i olej. Do każdej paczki dodaliśmy kartkę świąteczną – symboliczny dodatek do akcji, który miał dodać otuchy chorym i rannym.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej trafia do najbardziej potrzebujących osób. Tereny, na które dotarła pomoc, jeszcze kilka tygodni temu były okupowane przez wojska rosyjskie. Miejscowości, jak Posad-Pokrowske, które znajdowały się w pobliżu frontu, są bardzo zniszczone. Według relacji samych mieszkańców ponad 70 proc. budynków zostało poważnie uszkodzonych. Nadal potrzebne są najbardziej podstawowe produkty, by mogli oni przetrwać zimę. Skromne podarunki pozwolą im się ogrzać, gdy temperatura spadnie poniżej zera.

Druga część dystrybucji pomocy odbyła się w chersońskim szpitalu. Fundacja przekazała paczki z pomocą zarówno pacjentom, jak i personelowi szpitala. Chersoń przed wojną liczył ponad 200 tys. mieszkańców, a po rosyjskiej okupacji, liczbę mieszkańców szacuje się na 40-60 tys. Miasto wciąż jest ostrzeliwane i każda pomoc, która tam dociera jest bardzo potrzebna.

Fundacja PCPM od samego początku konfliktu dostarcza Ukrainie pomoc humanitarną: wspiera samorządy w zatrudnianiu osób, które musiały opuścić swój dom oraz pomaga przy przewożeniu chorych i rannych w Hubie Ewakuacji Medycznych w Jasionce.

Wesprzyj POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ

Żródło: https://pcpm.org.pl

Artykuł autorstwa: Jan Wysocki

Podziel się z: