O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
CARITAS-WOLOMIN

Budowa hospicjum dla dzieci w Wołominie

Budowa dziecięcego hospicjum przy parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wołominie nabiera tempa! Tę wyjątkową inicjatywę księży orionistów wspiera Caritas Polska.

Księża orioniści prowadzą już w Wołominie hospicjum dla dorosłych. Placówka dla dzieci będzie mogła objąć opieką 60 małych pacjentów – w tym 30 w trybie stacjonarnym i 30 w ich domach. W przestrzeni o powierzchni ponad 6000 mkw. będą funkcjonować m.in. kompleks porad specjalistycznych, poradnia rehabilitacyjna wraz z usługami rehabilitacyjnymi, pomieszczenia pobytu dziennego z salą kinową, ja

dalnia z kuchnią, dwa oddziały medycyny paliatywnej.

— Budynek jest obecnie w stanie surowym, zamkniętym. Trwają też prace branżowe. W 2024 roku chcielibyśmy go wyposażyć, aby już rok później mógł przyjmować dzieci — mówi ks. dr Dariusz Czupryński FDP, dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej.

— Hospicjum będzie wyjątkowym miejscem. Są rodzice w Polsce, którzy spodziewają się narodzin dziecka z chorobami, które często prowadzą do śmierci. Stąd tak ważne jest przygotowanie im przestrzeni, gdzie przez cały czas będą mogli być ze swoimi dziećmi i gdzie znajdą wsparcie medyczne, psychologiczne i duchowe podczas ciąży, porodu i po nim. Zachęcamy do wsparcia dzieła księży orionistów, które służy świętości życia! – przekonuje ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Możesz wesprzeć budowę hospicjum przekazując 1% podatku w zbliżającym się nowym roku podatkowym!

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

 

 

Podziel się z: