O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian

Demokratyczna Republika Konga (DRK) – Kolejne ofiary konfliktu

Demokratyczna Republika Konga jest największym państwem Afryki Subsaharyskiej, szacuje się że liczba mieszkańców wynosi 78 milionów i jest zamieszkiwana przez ponad 200 grup etnicznych. Walki toczą się nieprzerwanie od 1994 roku. Ludobójstwo w Rwandzie, gdzie w krwawych 100 dniach śmierć poniosło milion osób i procesy migracyjne z tym związane zapoczątkowały kolejne konflikty. Pierwsza wojna kongijska w latach 1996 -1997 oraz druga wojna kongijska przypadająca na lata 1998 -2003 przyniosły ponad 6 milionów ofiar. Mimo, iż oficjalnie wojna została zakończona, walki trwają do dnia dzisiejszego przyczyniając się do coraz większej liczby ofiar.

Fundacja JEREMIE MAFUTA OPIEKUJE SIĘ SIEROTAMI I WDOWAMI, stara się im zapewnić podstawowe środki do życia i przetrwania. Na chwilę obecną pod opieką fundacji jest 250 osób.
Serwis Migranciwpolsce.pl w ramach pomocy dla kongijskiej fundacji utworzył zbiórkę, znajdującą się pod linkiem poniżej. Bardzo prosimy o wsparcie i udostępnianie posta.
Wszystkim serdecznie dziękujemy❤️❤️❤️
Zdjęcia: Fondation Jeremie Mafuta

NA POMOC AFRYCE…….

Fundacja JEREMIE MAFUTA opiekuje się sierotami, osobami starszymi i niepełnosprawnymi. jesteśmy w Demokratycznej Republice Konga Kinszasa w gminie Kimbanseke. Nasz adres e-mail to mafutajeremie8@gmail.com i fondationjeremiemafuta@gmail.com Nasza strona na Facebooku Fundacji JEREMIE MAFUTA. Założycielem fundacji JEREMIE MAFUTA jest proboszcz parafii miasta łaski i wiary oraz kościoła cudów. Fundacja JEREMIE MAFUTA, pseudonim Dzieci Afryki, współpracuje z polskimi przyjaciółmi i Polską Fundacją na rzecz Afryki.

Źródło: Fondation Jeremi Mafuta

Wesprzyj FUNDACJĘ JEREMI MAFUTA

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko i ludzie stoją

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie siedzą, na świeżym powietrzu i drzewoBrak dostępnego opisu zdjęcia.

Podziel się z: