O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian

MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI

W drugiej połowie stycznia rusza trasa legendarnego zespołu punkrockowego Moskwa , która odbędzie się pod patronatem kampanii społecznej „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Pomiędzy 20 stycznia a 25 lutego kapela wystąpi w Opocznie, Warszawie, Tarnowie, Rzeszowie, Suwałkach, Białymstoku i Siedlcach. Zapraszamy!

Zespół Moskwa od wielu lat manifestuje swoje poparcie dla idei antyfaszystowskich.
Kapela powstała w 1983 roku w Łodzi z inicjatywy basisty Piotra „Rogoza” Rogozińskiego, gitarzysty Pawła „Gumy” Gumoli oraz perkusisty Tomasza Grona. Grupa zadebiutowała rok później na festiwalu w Jarocinie i dostała się do grona tak zwanej „złotej ósemki” laureatów, co przełożyło się na sukces ogólnopolski. Pierwsze nagrania studyjne, będące pokłosiem festiwalu, osiągnęły dużą popularność w rozgłośniach radiowych grających muzykę niezależną.
Od tego momentu Moskwa skazana była na subkulturowy sukces. Przez jakiś czas występowała pod nazwą M.kwa, oczywiście z powodów politycznych. Kolejne lata to codzienność punkrockowych kapel: zmiany składów, wspaniałe koncerty, wydane płyty, poszukiwania stylistyczne, wreszcie zawieszenie działalności. Moskwie udało się jednak odrodzić w 2001 roku i szczęśliwie kontynuować działalność artystyczną.
Źródło: https://www.nigdywiecej.org/
https://www.facebook.com/respect.diversity/
Podziel się z: