O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Humanosh-Med-Evacuation

Humanosh Med Evacuation

Grupa Humanosh Med Evacuation przetransportowała już niemal 1500 rannych i chorych z Ukrainy. Regularne transporty zaczęliśmy już na początku marca. Pierwsze były dzieci potrzebujące dializ, następnie dowoziliśmy do polskich szpitali rannych żołnierzy, cywilów oraz osoby, które nie mogą być leczone na Ukrainie. Wiele transportów kończyło trasę na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce, od końca lipca dostarczamy pacjentów również do pociągu sanitarnego do Przemyśla. W regularnych, co tygodniowych transportach jeździ już 30 karetek, każda z pełną obsadą medyczną. Na Ukrainę zawozimy pomoc medyczną, która dostarczana jest do konkretnych placówek medycznych. Wszystkim, którzy przyczynili się do umożliwienia funkcjonowania tych konwojów, serdecznie dziękujemy!

Humanosh Med Evacuation has already transported almost 1500 injured and sick people from Ukraine. We started regular transport as early as beginning of March. First we brought to Poland children who needed dialysis, then we helped injured soldiers and civilians as well as those who could not be treated in war conditions. Most of the convoys finished their routes at the Jasionka Airport, since July we also transport people to the sanitary trains in Przemyśl. In regular, weekly transports, 30 ambulances take part, each with the complete medical staff. To Ukraine we take medical aid, which is distributed to pointed hospitals and clinics. Sincere thanks to all who supported these transports!

Źródło: https://www.humanosh.org/

Wesprzyj HUMANOSH

Podziel się z: