O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
UNN

Japonia i Nowa Zelandia przyspieszą wymianę informacji wywiadowczych w związku z obawami Chin

KIJÓW. 27 lutego. UNN. W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych Japonii i Nowej Zelandii zgodzili się przyspieszyć negocjacje w sprawie umowy o wymianie danych wywiadowczych. Oba narody wyspiarskie zobowiązały się do wzmocnienia więzi bezpieczeństwa i współpracy w regionie Indo-Pacyfiku w obliczu powszechnego zaniepokojenia coraz bardziej asertywnymi działaniami Chin. Pisze o tym UNN w odniesieniu do AR.

Detale

Minister spraw zagranicznych Nowej Zelandii Nanaya Mahuta i jej japoński odpowiednik Yoshimasa Hayashi zobowiązali się do zapewnienia, że ​​wyspiarski region Pacyfiku, gdzie wpływy Chin szybko rosną, pozostanie stabilny i zamożny oraz wolny od obcej ingerencji i przymusu, oraz że prawa, wolności i suwerenność wszystkich kraje, niezależnie od wielkości i siły, były chronione.

Dodatek

W grudniu rząd japońskiego premiera Fumio Kishidy podjął kluczowe działania w celu modernizacji swojego systemu bezpieczeństwa i obrony, w tym zdolności do kontrataku, wbrew powojennej zasadzie ograniczenia Japonii do samoobrony i podwojeniu wydatków na obronę o pięć lat.

Kisida powiedział w poniedziałek na sesji parlamentarnej, że Ministerstwo Obrony kupuje 400 wyprodukowanych w USA pocisków samosterujących Tomahawk do rozmieszczenia już w 2026 roku. Tomahawki będą używane na niszczycielach wyposażonych w radar Aegis i są w stanie razić cele w odległości do 1600 kilometrów.

Źródło:https: https://www.unn.com.ua/uk/news/2017266-yaponiya-ta-nova-zelandiya-priskoryat-ugodu-pro-obmin-rozviddanimi-na-tli-poboyuvan-kitayu
Autor: Hałyna Kryżaniwska

Zdjęcie: UNN

Podziel się z: