O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
pomoc-dla-ukrainy

Kolejna transza pomocy dla Ukrainy od bielsko-żywieckiej Caritas

Ks. Igor Kozankiewicz, dyrektor Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej, odwiedził Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, która od początku wojny w Ukrainie pomaga poszkodowanym w wyniku działań zbrojnych. Dzięki ofiarności parafian z Janowic udało się zebrać kolejne dary dla Ukraińców.

Podczas mszy świętych w Janowicach, w ostatnią niedzielę dyrektor drohobyckiej Caritas wygłosił kazania, wspólnie z parafianami modlił się za swoją ojczyznę oraz kwestował na rzecz zaspokojenia najpilniejszych potrzeb w Ukrainie. Podczas mszy oraz za sprawą wpłat od darczyńców udało się zgromadzić i przekazać 21 tys. złotych oraz 70 kartonów z darami rzeczowymi.

To kolejny etap współpracy Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej i Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wcześniej bielsko-żywiecka Caritas dostarczyła do Drohobycza m.in. artykuły pierwszej potrzeby (żywność, artykuły higieniczne, chemiczne, ubrania, karimaty, materace, koce, itp.) oraz sprzęt i materiały medyczne (ultrasonograf z sondami, kardiomonitor, leki i środki opatrunkowe).

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

Podziel się z: