O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Belsat

Konferencja Ramstein już jutro. Tematem zwiększenie pomocy militarnej dla Ukrainy

Jak informuje Belsat dostawy samolotów dla ukraińskiej armii oraz rozbudowa koalicji dot. czołgów to główne tematy kolejnego spotkania grupy kontaktowej Ramstein, która zajmuje się wsparciem obronnym Ukrainy – poinformował dziś minister obrony tego kraju Ołeksij Reznikow.

Spotkanie odbędzie się jutro w kwaterze głównej NATO w Brukseli. Ze strony ukraińskiej będą w nim uczestniczyli przedstawiciele resortu obrony, wywiadu, Sztabu Generalnego oraz MSZ – powiadomił Ołeksij Reznikow na swoim Facebooku.
– Główne kwestie porządku dziennego: obrona ukraińskiego nieba, w tym poprzez włączenie platformy lotniczej, rozbudowa koalicji czołgowej, stworzenie zapasu bezpieczeństwa amunicji, programy szkoleniowe dla naszych żołnierzy, stabilność wsparcia – logistyka, obsługa, remont, praktyczna realizacja „wojskowego Schengen” – podał.
Reznikow przekazał, że przed spotkaniem grupy Ramstein przeprowadził rozmowy telefoniczne z partnerami Ukrainy. Jak podkreślił, zaangażowanie i wsparcie sojuszników „dają optymizm”.

Po ubiegłotygodniowym szczycie UE prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że kilku przywódców Unii Europejskiej wyraziło gotowość dostarczenia Kijowowi samolotów, które pomogą mu w walce z rosyjską inwazją.

Po ostatniej konferencji w formacie Ramstein, Kijowowi udało się przełamać barierę na dostawy czołgów produkcji zachodniej. Część z nich ma trafić na Ukrainę już pod koniec marca. Siły Zbrojne Ukrainy otrzymają kilkaset różnych maszyn: amerykańskie Abrams, niemieckie Leopard 1/2 czy brytyjskie Challenger-2.

 

lp/ belsat.eu wg PAP, inf. wł.
Źródło: https://belsat.eu/pl/news
Zdjęcie główne: Belsat.eu

 

 

 

Podziel się z: