-1.2 C
Warszawa
7 grudnia, 2023, 20:56
MigranciwPolsce.pl
KULCZYK FOUNDATION

Ogromny sukces „Fenomenu”. Film Dominiki Kulczyk trafił na Netfliksa | Komunikat Prasowy

„Fenomen”, film wyprodukowany przez Dominikę Kulczyk i spółkę dFlights, właśnie trafił na Netfliksa. Dokument o Jurku Owsiaku i historii WOŚP jest dostępny w bazie światowego giganta streamingu od 1 marca. – To dla nas dowód, że ambitne, polskie kino dokumentalne może walczyć o serca widzów na równi z największymi hollywoodzkimi produkcjami – mówi Dominika Kulczyk. Po premierze telewizyjnej na antenie telewizji TVN, film udostępnił także serwis Player.

 

„Fenomen” pojawił się w polskich kinach na początku tego roku, w 30. rocznicę pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas pokazu specjalnego twórcy filmu otrzymali od publiczności owacje na stojąco. Obraz wyprodukowany przez Dominikę Kulczyk zebrał też bardzo ciepłe recenzje wśród dziennikarzy.

– To film, który powinno się puszczać w szkołach – mówiła na antenie Chilli Zet Dominika Biegańska.

– Historia 30 lat działalności Orkiestry, opowiedziana głównie słowami samego Owsiaka, to wydarzenie – pisała Karolina Deling-Jóźwik z portalu Gazeta.pl.

Jurek Owsiak i wolontariusze Pokojowego Patrolu podczas 31. Finału WOŚP, fot. Damian Mękal

28 lutego „Fenomen” miał swoją premierę telewizyjną na antenie telewizji TVN. Teraz dokument w reżyserii Małgorzaty Kowalczyk trafił do bazy Netflixa. Gigant światowego streamingu udostępnił film swoim widzom od 1 marca.

Tego samego dnia „Fenomen” pojawił się również w ofercie serwisu Player. Tym samym jest to pierwsza produkcja, w przypadku której Netflix i TVN Warner Bros. Discovery zgodzili się współdzielić pola eksploatacji.

– To dla nas ogromny sukces, ale też dowód, że ambitne, polskie kino dokumentalne może walczyć o serca widzów na równi z największymi hollywoodzkimi produkcjami. Na koniec najważniejszy jest pomysł. Idea, by pokazać Jurka Owsiaka i WOŚP z bliska, była strzałem w dziesiątkę – mówi Dominika Kulczyk, główna producentka filmu.

Po styczniowym pokazie „Fenomenu”, plakat filmu został podpisany przez jego autora Andrzeja Pągowskiego, Dominikę Kulczyk, Jurka Owsiaka oraz reżyserkę dokumentu. Następnie plakat trafił na licytację WOŚP, gdzie udało się go sprzedać za ponad 15 000 zł. Cała kwota z licytacji zasiliła cel 31. Finału czyli walkę z sepsą.

„Fenomen” to pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii WOŚP. Jerzy Owsiak po raz pierwszy w tak szczerej rozmowie zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry i jak wyglądały trudne początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat WOŚP, nie omijając tak trudnych tematów jak brutalny hejt, jaki na niego spadł.

Dokument o twórcy WOŚP pokazuje też jego przemianę – z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada również jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock.

Film został zrealizowany ze wsparciem finansowym, na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: www.kulczykfoundation.org.pl

www.facebook.com/kulczykfoundation

Polecane wiadomości

ODBUDUJMY NADZIEJĘ wspólnie pomóżmy zbudować dom niewidomemu Jeroma i jego rodziny, w jednym z najbiedniejsz…

Dzieci Afryki

07 GRU: BOOM! ROSYJSKA OFENSYWA ZASTYGA PO DUŻYM NALOCIE HIMARS |

Raporty z Ukrainy

Dzisiaj też dotarły prezenty Dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 i…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej