20.9 C
Warszawa
25 września, 2023, 14:48
MigranciwPolsce.pl
Zgodnie z opublikowanymi przez Kulczyk Foundation danymi dotyczącymi ubóstwa menstruacyjnego w Polsc...

Zgodnie z opublikowanymi przez Kulczyk Foundation danymi dotyczącymi ubóstwa menstruacyjnego w Polsc…


Zgodnie z opublikowanymi przez Kulczyk Foundation danymi dotyczącymi ubóstwa menstruacyjnego w Polsce są szkoły, w których dziewczyny nie uczęszczają na zajęcia, gdy mają menstruację, bo po prostu nie stać ich na zakup środków higienicznych albo o nich zapominają.

Na szczęście w naszej szkole jest inaczej. Zanim pojawił się program “Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”, uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim wyszły z inicjatywą, by w naszej szkole pojawiły się środki higieniczne. Chciały, by to było tak naturalne, jak papier toaletowy w łazienkach. Powstała wówczas inicjatywa “Toaleta młodej damy”, która okazała się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego dostępność w szkole środków higienicznych dla dziewcząt jest tak ważna? Bo uczennice są w okresie dojrzewania, dopiero wchodzą w dorosłe życie i czują się skrępowane, gdy miesiączka pojawia się niezapowiedzianie. Wiadomo, w początkowej fazie menstruacja często jest nieregularna i bywa, że dziewczęta są zwyczajnie nieprzygotowane na takie zdarzenie. No i wtedy pojawia się wstyd i obawa, że ktoś zauważy ubrudzone ubranie.

Całą rozmowę z Agnieszką Kural, nauczycielką Szkoły Podstawowej w Paczynie, uczestniczki programu “Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” opublikował vibez.pl.

Znajdziesz ją też na naszej stronie w zakładce “Menstruacja”.

#okres #ubóstwomenstruacyjne #menstruacja #zdrowie #podpaski #tampony #kobiecosc #miesiaczka #pielegnacja #higienaintymna #kobieta #eko #kobiecość #period #dlakobiet #uroda #woman #tampon #tampons #szkoła #dlaszkoł
Żródło materiału: KULCZYK FOUNDATION

Polecane wiadomości

Zapraszamy :))

Centralna Rada Romow

Fundacja Historia Vita

W sobotę pod naszymi drzwiami mała Kaja z Mamą Leną zostawiły dary dla Ukrainy …

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej