O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
BELSAT

Łukaszenka poleciał do Iranu uczyć się obchodzenia sankcji

Jak informuje Belsat Iran jest gotów podzielić się z Białorusią swoimi doświadczeniami w zakresie omijania sankcji. Powiedział dziś o tym prezydent Iranu Ebrahim Raisi na spotkaniu z mediami po negocjacjach w Teheranie z Aleksandrem Łukaszenką – przekazuje propagandowa reżimowa agencja BiełTA.

– Jesteśmy gotowi podzielić się naszym doświadczeniem w tym kierunku – powiedział Ebrahim Raisi.

Z kolei Alaksandr Łukaszenka zgodził się z nim, że Iran ma się czym dzielić.

– Wasi przodkowie wiedzieli o logistyce, eksporcie, tranzycie znacznie więcej niż ci, którzy od ponad czterdziestu lat dławią wasz kraj sankcjami i próbują zaszczepić tak zwane wartości demokratyczne. Najwyraźniej po prostu zapomnieli, że każdy naród ma swoje wartości, które wywodzą się z jego kultury, stylu życia, wychowania, religii i te wartości trzeba brać pod uwagę. To jest klucz do pokojowego współistnienia. Tam, gdzie się o tym zapomina, zaczynają się wojny – powiedział Łukaszenka.

Po negocjacjach Aleksander Łukaszenko i Ebrahim Raisi podpisali mapę drogową wszechstronnej współpracy między krajami na lata 2023-2026.

Alaksandr Łukaszenka i prezydent Iranu Ebrahim Raisi. Teheran, 13.03.2023 r.
Zdj. president.gov.by

Podczas wizyty w Teheranie białoruski dyktator miał spotkać się z najwyższym przywódcą Iranu Alim Chameneim, prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim, pierwszym wiceprezydentem Mohammadem Mohberem, przewodniczącym Zgromadzenia Rady Islamskiej Mohammadem-Bagherem Ghalibafem.

Głównym tematem negocjacji był “rozwój współdziałania w całym spektrum stosunków dwustronnych z naciskiem na współpracę handlową i gospodarczą”. Szczególna uwaga miała jednak być zwrócona na sytuację w regionie i na świecie jako całości. Strona białoruska zapowiedziała wcześniej podpisanie szeregu dokumentów międzynarodowych.

Alaksandr Łukaszenka i prezydent Iranu Ebrahim Raisi oglądają osiągniecia irańskiej gospodarki. Teheran, 13.03.2023 r. Zdj. president.gov.by

W tym roku Łukaszenka, który od 2020 roku prawie nigdzie nie podróżował (poza Rosją i krajami postsowieckiej Wspólnoty Niepodległych Państw) znacznie zwiększył swoją aktywność międzynarodową. To jego trzecia wizyta poza byłym ZSRR od początku roku: najpierw od 25 stycznia do 4 lutego odwiedził Zjednoczone Emiraty Arabskie i Zimbabwe, następnie między 28 lutego a 2 marca odwiedził Chiny.

pj/belsat.eu wg East24.info
Zdjęcie: Alaksandr Łukaszenka i prezydent Iranu Ebrahim Raisi. Teheran, 13.03.2023 r.
Zdj. president.gov.by
Źródło:https://belsat.eu/pl/news/13-03-2023-lukaszenka-polecial-do-iranu-uczyc-sie-obchodzenia-sankcji

Podziel się z: