O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
KOMPAS KRYZYSOWY

Malawi ogłasza stan klęski żywiołowej

Ponad 200 osób zginęło we wschodnioafrykańskim Malawi w wyniku uderzenia tropikalnego cyklonu. Wśród ofiar znalazło się 40 dzieci. Władze państwa obawiają się, że liczba ofiar może jeszcze znacząco wzrosnąć.
Z powodu powodzi, zerwanych mostów i dróg do znacznej części dotkniętych katastrofą prowincji nie da się dotrzeć. Ogranicza to możliwość dostarczenia pomocy i zmniejsza szansę uratowania odciętych osób.
Według rządowych szacunków ponad 20 000 osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Tysiące budynków zostało całkowicie zniszczonych przez ulewny deszcz i powodzie.
Cyklon Freddy uważany jest za najsilniejszy cyklon tropikalny w historii badań. Jest również najdłużej utrzymującym się – powstał na początku lutego u wybrzeży Australii.
W Malawi trwa obecnie najbardziej śmiercionośna epidemia cholery w historii kraju. Zachorowało już ponad 50 000 osób, zmarło 1 500, w tym 200 dzieci. Sytuacja jest ciężka do opanowania ze względu na niedostateczne dofinansowanie pomocy medycznej w kraju oraz przeciążenie systemu ochrony zdrowia. Zdaniem ekspertów wywołana przez cyklon powódź może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację epidemiczną w kraju.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, na świeżym powietrzu i tekst „200 osób zginęło w powodziach wywołanych przez najsilniejszy W historii cyklon”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „AIKTUALNOŚCI 200 ofiar powodzi wywołanej przez najsilniejszy cyklon tropikalny w historii w tym co najmniej 40 dzieci 20 000 osób pozbawionych dorobku życia i dachu nad głową w państwie trwa epidemia cholery, która odebrała życie 1 500 osobom Istnieją obawy że katastrofa naturalna pogorszy sytuację epidemiczną w kraju”

Zdjęcie główne: WikiImages

Źródło: kompaskryzysowy.pl

 

Podziel się z: