-3.8 C
Warszawa
1 grudnia, 2023, 17:20
MigranciwPolsce.pl
Marevivo

Marevivo partnerem Tour of the Ports and Marinas of Toskania

Pierwszy etap Wycieczki po portach i przystaniach Toskanii rozpocznie się w Viareggio , którego Marevivo jest oficjalnym partnerem, promowanym i organizowanym przez ASD „ I monieri sbandati ”, kierowaną przez żeglarza Marco Rossato .

Inicjatywa, która cieszy się patronatem Regionu Toskanii , Gminy Viareggio , głównych instytucji morskich – Marynarki Wojennej , Straży Przybrzeżnej , Włoskiej Ligi Marynarki Wojennej i Żeglarzy Włoch – oraz lokalnych – Marine of Toscany, Tourist Area of ​Versilia, Konsorcjum Promocji Turystyki #InVersilia Versilia oraz Klub Żeglarski Versilia – dotkną głównych portów regionu. Dziesięć etapów trasy, która zaczyna się w Viareggio, przechodzi przez porty Livorno, Rosignano, Piombino, Punta Ala, Porto Ercole, Porto Azzurro, Marina Marciaria, Porto Ferraio i kończy się w porcie w Pizie.

Bohaterami podróży są Marco Rossato, pierwszy niepełnosprawny żeglarz, który samotnie opłynął Włochy , oraz trzej wierni towarzysze podróży: Igor Macera i Efisio Piras, niepełnosprawni żeglarze, którzy podzielają jego pasję do środowiska i morza oraz nieunikniony czworonożny przyjaciel Muttley’a
Załoga będzie podróżować na pokładzie „ Tornavento ”, w 100% elektrycznego statku , który będzie poruszał się napędzany wiatrem i silnikiem zasilanym niemal wyłącznie energią słoneczną i wodną. W ten sposób chcemy uświadomić jak największej liczbie osób kwestie zrównoważonego rozwoju środowiskowego, turystycznego i społecznego , które są ze sobą nierozerwalnie związane.

Kwestia dostępności włoskich portów dla osób niepełnosprawnych będzie prowadzona równolegle z kwestią poszanowania środowiska, aw szczególności morza, tak aby uruchomił się łańcuch cnotliwych świadomych zachowań. W trakcie rejsu Rossato bowiem będzie starał się uświadomić obywatelom stan zdrowia naszych mórz i poważny problem zanieczyszczenia spowodowanego plastikiem .

Obraz WhatsApp 2023 03 28 O 16.51.54
“ Poznanie Marco Rossato i zakochanie się w jego projekcie było… wiatrem! Ze swoim zaraźliwym entuzjazmem będzie doskonałym świadectwem Marevivo i skutecznym rzecznikiem naszych treści. Ze swojej strony jesteśmy dumni, że możemy mu pomóc w promowaniu pięknej dyscypliny, która musi być użyteczna dla wszystkich!” powiedziała Marina Gridelli, przewodnicząca delegacji Marevivo Toscana .

„ Po długim okresie renowacji Tornavento, naszej żaglówki całkowicie dostępnej i autonomicznej nawet dla tych, którzy tak jak ja poruszają się na wózkach inwalidzkich, a po roku 2022, w którym daliśmy wielu ludziom chwilę na morzu w całkowitej autonomii, w tym roku czas na szkolenie nowych specjalnych nawigatorów”. powiedział Marco Rossato . „Morze to dla nas wolność iz tego powodu bardzo cieszymy się, że możemy dzielić z Marevivo długi sezon kampanii świadomości ekologicznej.

Dziękuję Marinie Gridelli za natychmiastowe udostępnienie tegorocznego projektu i misji. Nie mogliśmy nie złożyć sobie wzajemnej obietnicy: wyławiać wszystkie śmieci, które napotkamy na naszej trasie, dla czystszego morza, dla żywszego morza! ”

WSPIERAJ MAREVIVO

Źródło: https://marevivo.it/blue-news/marevivo-partner-del-giro-dei-porti-e-delle-marine-della-toscana/

 

Polecane wiadomości

Ten maluch dzięki Wam otrzymuje leki ratujące jego życie Jest leczony w misyjny…

Redemptoris Missio

Ruszyła pierwsza forma finansowego wsparcia 32. Finału WOŚP! Już teraz możecie wspierać cel 32. Finału WOŚP …

WOŚP

Zaawansowane stanowisko dowodzenia obrońców Kupiańska. To zaszczyt gościć i nagradzać…

Zelenskiy Official

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej