15 C
Warszawa
28 września, 2023, 06:09
MigranciwPolsce.pl
Zanieczyszczenia to nie zabawa, dlatego pojechaliśmy do Bari, aby zebrać zużyte opony...

Zanieczyszczenia to nie zabawa, dlatego pojechaliśmy do Bari, aby zebrać zużyte opony…


Zanieczyszczenie to nie zabawa, dlatego pojechaliśmy do Bari, aby zebrać zużyte opony (ELT), które zamiast zostać prawidłowo zutylizowane, zostały porzucone i trafiły do ​​morza, udając się do zanieczyszczają delikatny ekosystem morski.

Zebraliśmy 60 ELT z dna morskiego, dzięki czemu morze jest zdrowsze!

„Bardzo często obywatele nie są świadomi znaczenia ochrony ekosystemu morskiego oraz faktu, że zużyte opony porzucone na morzu to odpady „trwałe”, które, jeśli zostaną właściwie zagospodarowane, stają się zasobem w 100% nadającym się do recyklingu i wielokrotnego użytku do tworzenia nowych materiałów, z poszanowaniem zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.” – oznajmiła nasza dyrektor generalna Carmen z Penty.

Dziękujemy Ministerstwu Środowiska ds Gmina BariZarząd Portu Bari, Zarząd Systemu Portowego Południowego Adriatyku i firma Corgom, oprócz jednostki ratownictwa wodnego Misericordie Puglia – Zespół Posejdon Blu Molfetta oraz do jednostki nurkowej Straży Pożarnej w Bari.
Żródło materiału: MAREVIVO ONLUS

Polecane wiadomości

Komisja Europejska kontynuuje walkę z zanieczyszczeniami tworzywami sztucznymi, przyjmując środki zakazujące…

Marevivo

W sobotę byliśmy gośćmi Italian Green na Rai2 Nasza Prezydent Rosalba Giugni przemawiała…

Marevivo

Zaopiekowaliśmy się obszarem Zatoki Triesteńskiej, sadząc około 2000 sadzonek Cymodocea nodos…

Marevivo

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej