-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 12:18
MigranciwPolsce.pl
ZELENSKI

Prezydent Ukrainy o losach porządku świata

To właśnie teraz i na Ukrainie decyduje się o losach porządku świata, który opiera się na zasadach, na ludzkości, na przewidywalności. A dziś z prezydentem Bidenem rozmawialiśmy w szczególności o tym, jak zrobić wszystko, aby zapewnić nam wspólne zwycięstwo w tym roku w wojnie, którą rozpętała Rosja.
Konkretne kroki do tego są znane. Nasze potrzeby obrony są znane. Aktywne działania potrzebne do tego – działania naszych wojowników przede wszystkim na froncie – są również dobrze znane naszym partnerom. Wszystko czego potrzebujemy to determinacja.
Dzisiaj widziałem taką determinację prezydenta Bidena i Stanów Zjednoczonych Ameryki. I dziękuję Panu Prezydentowi za tę wizytę i za rozmowy – naprawdę przydatne rozmowy.
Dziękuję również w imieniu wszystkich Ukraińców, wszystkim Amerykanom – zwykłym ludziom i przywódcom społeczności, członkom Kongresu z obu partii oraz wszystkim członkom zespołu prezydenta Bidena – za doprowadzenie naszych relacji – pomiędzy Ukrainą a Ameryką – na historycznie najbardziej znaczący poziom. Można nas nazwać prawdziwymi sojusznikami, a nasz sojusz z Ameryką naprawdę wzmacnia świat.
Chwała wszystkim, którzy walczą o Ukrainę!
Dziękuję wszystkim, którzy pomagają!
Niech pamięć o wszystkich, którzy oddali życie za wolność Ukrainy żyje wiecznie!
Chwała Ukrainie!

Źródło: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
Zdjęcie główne: zelenskiy.official

Polecane wiadomości

Finał akcji „Paczka dla niemowlaczka”.

Redemptoris Missio

Wysyłają kontener do Afryki. Darów jest tyle, że pakowanie potrwa dwa dni

Redemptoris Missio

Dzisiaj świętujemy DZIEŃ WOLONTARIUSZA na pełnych obrotach Dziękujemy Wam z cał…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej