O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
HUMANOSH

Mirnyj Dom

To miejsce, w którym pomagamy ludziom zmuszonym do ucieczki z własnego kraju.

Obecnie są to głównie uchodźcy z Ukrainy, ale pierwszy Mirnyj Dom powstał dla osób z Białorusi. Obecnie istnieją już cztery takie placówki, które powstały dzięki staraniom Fundacji.

Pomagamy wszystkim bez względu na kolor skóry, kulturę czy wyznanie.

Mieszkanie bez obaw

Ludzie ci, niejednokrotnie zmuszeni do opuszczenia w pośpiechu swoich domów, a często również rodzin, nagle znajdują się w Polsce. Nie znają języka, są pozbawieni przyjaciół, są pozostawieni sami sobie, najczęściej trafiają do ośrodków dla uchodźców.
W Mirnym Domu mogą mieszkać przez kilka miesięcy bez obaw o sprawy materialne. Fundacja zapewnia im dach nad głową, jedzenie, środki czystości oraz opiekę medyczną.
Wolontariusze pomagają w załatwieniu formalności związanych z legalizacją pobytu w Polsce oraz znalezieniu pracy. Fundacja organizuje dla nich warsztaty zawodowe, a dla dzieci i młodzieży zajęcia artystyczne. Mieszkańcy mają również do dyspozycji psychologa.

Wspólna odbudowa

W każdym Mirnym Domu udało się wygospodarować wspólną przestrzeń, gdzie mieszkańcy spędzają wspólnie czas. Czasami gotują, oglądają telewizję, rozmawiają, a przede wszystkim są razem.

Idea Mirnych Domów polega na stworzeniu uchodźcom namiastki wspólnego domu. Przymusowa emigracja jest przytłaczającą traumą, dlatego nikt nie powinien być pozostawiony sam sobie.

Koszty

Obecnie w 4 placówkach mieszka ponad 100 osób. Lista mieszkańców stale ulega zmianie, osoby, które znajdują pracę, mieszkanie, usamodzielniają się i wyprowadzają.

Na ich miejsce przybywają nowi mieszkańcy. Miesięczne koszty utrzymania jednego domu, są bardzo wysokie, szczególnie zimą. Dochodzą nawet do 30 000 zł. Na tę sumę składa się opłata za wynajem, rachunki za ogrzewanie, prąd, wodę, internet, jedzenie i środki czystości.

Wesprzyj działania naszej Fundacji przy tworzeniu Mirnych Domów – tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Bez Waszego wsparcia, wpłat, darowizn rzeczowych i pomocy wolontariuszy, nie będziemy mogli kontynuować pomocy.

Pokażmy, po raz kolejny, że chcemy i potrafimy pomagać !

Źródło: https://humanosh.org/

Podziel się z: