O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
misja-polska

MISJA POLSKA

MISJA POLSKA

Blisko 100 osób, nowa struktura organizacyjna i jeden cel: pomóc ludziom, którzy uciekają do Polski przed koszmarem wojny w Ukrainie. Do 20 maja 2022 roku polską granicę przekroczyło 3,5 mln uchodźców – choć nie wszyscy z nami zostaną, wielu nie będzie miało dokąd wracać.

Polska Akcja Humanitarna uruchamia „Misję Polska”, aby skutecznie odpowiadać na kryzys uchodźczy w naszym kraju.

Ponad 1/4 mieszkańców Ukrainy została zmuszona do opuszczenia domów, by ratować siebie i swoich bliskich. Miliony uchodźców i uchodźczyń już zdecydowały się na wyjazd do Polski, codziennie naszą granicę przekraczają kolejne tysiące osób. Wiele z nich nie ma dokąd wrócić – ich domy zostały zniszczone, pola i drogi zaminowane, nie działają szkoły, szpitale. W niektórych częściach Ukrainy nie ma elektryczności lub bieżącej wody, pogarsza się kryzys gospodarczy, nie ma możliwości zatrudnienia. W efekcie setki tysięcy ludzi, którzy przyjechali po 24 lutego do Polski, zostaną na dłużej. W nowym kraju zaczynają praktycznie od nowa, nie mając środków do życia, żadnej stabilności. Potrzeby są naprawdę ogromne.

„Misja Polska” planowana jest jako oddzielna, duża  struktura wewnątrz PAH, zorganizowana na wzór misji zagranicznych w krajach Afryki czy Bliskiego Wschodu. Będzie ona łączyć już istniejące projekty wsparcia z nowymi inicjatywami w długofalowej perspektywie. Jednym z zadań misji będzie dalsza pomoc na granicy polsko-ukraińskiej i w punktach recepcyjnych. Do tego dochodzą m.in. rozszerzone programy dystrybucji kart pomocowych, zapewnienie pomocy psychospołecznej i wsparcia żywnościowego dla dla dzieci i młodzieży w kryzysie uchodźczym.

Planowane są również kolejne działania: wsparcie przy zatrudnieniu, integracji, dostępie do nauki języka polskiego czy edukacji globalnej. To bardzo szeroki obszar zadań, dlatego obok środków finansowych równie potrzebne są ręce do pracy.

Aby sprostać nowym wyzwaniom, Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła rekrutację na wielką skalę. Łącznie zatrudnionych zostanie blisko 100 osób: specjalistów od logistyki i dostaw, pozyskiwania grantów, finansów czy zarządzania programami, a także ekspertów merytorycznych.

Wszystkie bieżące rekrutacje można znaleźć tutaj.

Podziel się z: