15 C
Warszawa
28 września, 2023, 06:33
MigranciwPolsce.pl
Kasia, Victoriia i Magda z naszego Punktu Recepcyjnego uczestniczyły w piatek w Dniu Otwartym Punkt ...

Kasia, Victoriia i Magda z naszego Punktu Recepcyjnego uczestniczyły w piatek w Dniu Otwartym Punkt …


Kasia, Victoriia i Magda z naszego Punktu Recepcyjnego uczestniczyły w piatek w Dniu Otwartym Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie. Migrant Info Point Krk. Udzielałyśmy konsultacji i informacji o naszych działaniach, a także wymieniałyśmy się doświadczeniami z innymi organizacjami i inicjatywami, działającymi na rzecz osób uchodźczych i migranckich.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie mieści sie w Galeria Kazimierz i jest efektem współpracy Internationaler Bund Polska i Centrum Wielokulturowe w Krakowie, a także: Miejsce Otwarte. Centrum Integracji Międzykulturowej. Krakow, Klub Ukraiński w Krakowie – Fundacja Zustricz, Salam Lab, Instytut Kultury Willa Decjusza, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, OtwartyKraków, UAinKrakow.pl.

🇺🇦 Przy tej okazji przypominamy, że my w Krakowie prowadzimy Punkt Recepcyjny Mudita , który zapewnia tymczasowy pobyt, wyżywienie oraz wielowymiarowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi (oraz ich bliskich), uciekających przed skutkami wojny w Ukrainie.

W naszym Punkcie prowadzimy również lekcje języka polskiego, konsultacje prawne z Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, indywidualne rozmowy wsparcia emocjonalnego (również online) i coaching kariery dla osób z Ukrainy. Zapraszamy również (niezależnie od narodowości) na wydarzenia wytchnieniowe, rozwojowe, kulturalne oraz integracyjne.

💙💛 Projekt pomocy osobom z Ukrainy, który realizujemy, współfinansuje Polska Akcja Humanitarna (PAH), CARE oraz Stichting Vluchteling.

Informacje o działaniu punktu dostępne są na naszej stronie internetowej 👇🏽👇https://stowarzyszeniemudita.pl/dopomoga/punkty
oraz pod mailem 📧 punktkrakow@stowarzyszeniemudita.pl
Żródło materiału: Stowarzyszenie MUDITA

Polecane wiadomości

Dramat humanitarny na granicy polsko-białoruskiej trwa od ponad dwóch lat, bez przerwy. Odzieranie z…

Stowarzyszenie NOMADA

MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI: KONCERT MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ / МУЗЫКА БЕЗ ЗАСЦЯРОГ

"Nigdy Więcej"

Legendarne już, pomarańczowe auto ODF, zwane przez niektórych “Pszczółką”, przechodzi właśnie grunto…

Otwarty Dialog

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej