O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
podsumowanie-pomocy-ukrainie

Nasza pomoc Ukrainie. Podsumowanie za okres 24.02-17.09.2022

Od 24 lutego 2022 r., gdy Rosja najechała Ukrainę, robimy wszystko, by wspierać naszych przyjaciół i sąsiadów. Dzięki Waszemu wsparciu nasza pomoc objęła już między innymi 59 transportów, którymi dostarczyliśmy 71 109 sztuk sprzętu obronnego i ratującego życie!

Wśród wspomnianej pomocy znalazło się m.in:

  • 1117 hełmów;
  • 4 respiratory;
  • 5563 kamizelki kuloodporne (+ 587 dodatkowych wkładów);
  • 146 termo- i noktowizorów;
  • 21 dronów rozpoznawczych;
  • 86 przenośnych radiostacji;
  • 2 karetki (+ wyposażenie dla trzeciej);
  • 4 samochody terenowe;oraz tysiące sztuk sprzętu taktycznego i zasobów medycznych. Dodatkowa pomoc trafiła do ukraińskich dzieci, które otrzymały od nas 26 482 artykuły szkolne. Wydaliśmy także 20 500 gorących zup na granicy i żołnierzom na linii frontu.

Inna, równie ważna odsłona naszej działalności to pomoc uchodźcom, którzy przed wojną uciekli do Polski. Zespół ODF oraz grupa ponad 100 naszych wolontariuszy pomogli 10 600 osobom*:

– 2 691 z nich relokowaliśmy do krajów zachodnich,
– a ok. 6 500 znalazło nowy dom w Polsce

*w towarzystwie 172 psów, kotów i innych zwierzaków.

3 455 uchodźców otrzymało pomoc na naszej infolinii, 315 osobom dostarczaliśmy posiłki przez 2 miesiące. Aż 1 764 uchodźcom zapewniliśmy czasowe schronienie dzięki partnerstwu z Airbnb.org, a 900 gości z Ukrainy skorzystało z naszej asysty kulturowej. W międzyczasie pod naszą opieką zjawiło się na świecie dzieci; maluchom i im mamom zapewniliśmy niezbędną troskę i pomoc w sprawach szpitalno-urzędowych. 54 osoby uchodźcze skorzystały z opieki naszych psychologów. W 3 Domach Samodzielnych Mam, funkcjonujących pod profesjonalnym okiem psychologów, mieszka obecnie 14 mam i 25 dzieci.

A wszystko to dzięki 27,8 miliona zł, które przekazaliście na nasze zrzutki, w darowiznach, darach rzeczowych i usługach, oraz do puszek w teatrach i kinach, będących parterami naszej akcji!

DZIĘKUJEMY! Wspierajcie nas na: zrzutka.pl/PomocUkrainie i zrzutka.pl/DomMam

Podziel się z: