-4.1 C
Warszawa
2 grudnia, 2023, 10:36
MigranciwPolsce.pl
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW MIKOWYCH...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW MIKOWYCH…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW MIGOWYCH

Międzynarodowy Dzień Języków Migowych to wyjątkowa okazja do wspierania i ochrony tożsamości językowej i różnorodności kulturowej wszystkich osób niesłyszących i innych osób migowych użytkowników języka.

Społeczności niesłyszących, rządy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego nie ustają w wspólnych wysiłkach na rzecz wspierania, promowania i uznawania narodowych języków migowych jako części tętniącego życiem i różnorodnego krajobrazu językowego swoich krajów.

Według Światowej Federacji Głuchych na świecie żyje ponad 70 milionów osób niesłyszących. Ponad 80% z nich żyje w krajach rozwijających się. Łącznie posługują się ponad 300 różnymi językami migowymi.

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 23 września Międzynarodowym Dniem Języków Migowych, aby zwiększyć świadomość znaczenia języka migowego w pełnej realizacji praw człowieka przysługujących osobom niesłyszącym.

#język migowy #kultura głuchoniemych
Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Kryzys klimatyczny zmienia nie tylko planetę, ale także życie dzieci

UNICEF

TANZANIA Uvi Foundation for Education prowadzi projekty edukacyjne w górach Usa…

UNAWEZA

Uwaga! Ostatnia szansa, by wesprzeć budowę mostu! FLORENCE (39 lat) samotnie wychowuje czwórkę dzieci. Jej mą…

Polska Fundacja dla Afryki

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej