15.6 C
Warszawa
29 września, 2023, 04:42
MigranciwPolsce.pl
Nazwała Sumlińskiego „faszystą” i "żydożercą". Przegrała w sądzie

Nazwała Sumlińskiego „faszystą” i “żydożercą”. Przegrała w sądzie

Czy Sumliński jest antysemitą?
Białostocka „Wyborcza” pisała, że to człowiek o „skrajnie prawicowych poglądach, tropiący »żydowskie spiski« przeciwko Polsce”. Stowarzyszenie „Nigdy więcej” nazywa go „skrajnie prawicowym propagandystą znanym z głoszenia haseł antysemickich”.

„Od dawna obserwujemy działalność Sumlińskiego w ramach prowadzonej przez nas »Brunatnej księgi«. On głosi przeświadczenia, że Żydzi są poważnym zagrożeniem dla Polski, powtarza antysemickie teorie spiskowe, w książce i filmie neguje prawdę historyczną o zbrodni w Jedwabnym. To, co mówi, ma charakter antysemicki”, nie ma wątpliwości dr Anna Tatar, współautorka poniższego raportu, redaktorka „Brunatnej księgi”.

W styczniu 2023 Stowarzyszenie „Nigdy więcej” przygotowało raport na temat mowy nienawiści na kanale Media Narodowe w latach 2021-23. Nazwisko „Sumliński” pada w nim aż 20 razy – jest jednym z najczęstszych. Przykłady?

Nazwała Sumlińskiego „faszystą” i “żydożercą”. Przegrała w sądzieŻródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Piękna premiera „Bez retuszu” za nami. Dziękujemy @ewaewart1313 @magda_atkins Cieszymy się, że mog…

Kulczyk Foundation

UNAWEZA FOUNDATION

UNAWEZA

Włochaty – jeden z najbardziej znanych polskich zespołów punkowych zagra w Zgrzycie – Dziennik Wschodni

"Nigdy Więcej"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej