O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
BELSAT

Nocny atak rakietowy Rosjan na Zaporoże. Trafiono blok mieszkalny

Jak informuje Belsat dwie osoby zginęły w wyniku rosyjskiego ataku w nocy ze środy na czwartek na 5-piętrowy budynek w Zaporożu na Ukrainie. Ratownicy uratowali spod gruzów jedenaście osób, budynek został prawie doszczętnie zniszczony – poinformował sekretarz rady miejskiej Anatolij Kurtiew.

Według Anatolija Kurtiewa, w wyniku rosyjskiego ostrzału, 5-piętrowy budynek w Zaporożu został prawie całkowicie zniszczony. Pod gruzami nadal pozostają ludzie.

 

Spod gruzów uratowano obecnie 11 osób, w tym jedną kobietę w ciąży. 7 osób trafiło do szpitala: trzy z nich w stanie bardzo ciężkim, a cztery w stanie umiarkowanym. 31 osób ewakuowano.

Według urzędnika, wiadomo już, że był to pocisk S-300, broń najczęściej używana przez Rosjan do ataków na Zaporoże. W wyniku ostrzału uszkodzone zostały także dwa wielopiętrowe budynki: przerwano dopływ światła i wody, wybito okna.

– Trwa całodobowe poszukiwanie ludzi pod gruzami i rozbiórka niebezpiecznych części budynku. Jestem wdzięczny ratownikom, którzy mimo całego ryzyka starają się ratować życie ludzi, których okupanci cynicznie chcą zniszczyć – skomentował dzisiejszy atak ukraiński ratownik z Zaporoża Serhij Kruk.

Rosjanie ostrzelali Zaporoże w nocy 2 marca 2023 roku.
Zdj. DSNS Ukraina

Nagranie z Zaporoża opublikował również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Przekazał, że w wyniku ataku zniszczeniom uległy trzy piętra budynku w centrum miasta.

– Państwo terrorystyczne chce zamienić każdy dzień w dzień terroru dla naszego narodu. Ale zło nie zwycięży na naszej ziemi. Wypędzimy wszystkich okupantów, a oni odpowiedzą za wszystko – zapewnił ukraiński przywódca.

lp/ belsat.eu wg PAP, inf. wł

Zdjęcie:Belsat.eu

Źródło:https://belsat.eu/pl/news/02-03-2023-nocny-atak-rakietowy-rosjan-na-zaporoze-trafiono-blok-mieszkalny

 

 

Podziel się z: