O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
Nowe-formy-pomocy-uchodźcom-w-Krakowie

Nowe formy pomocy uchodźcom w Krakowie

Ponad 120 uchodźców z Ukrainy odebrało w tym tygodniu pomoc żywnościową w Centrum Pomocy Uchodźcom i Migrantom przy siedzibie Caritas Archidiecezji Krakowskiej, a ponad 50 rodzin skorzystało z pomocy w punkcie socjalnym w Brzegach.

13 lipca w Centrum Wolontariatu przy siedzibie Caritas Archidiecezji Krakowskiej rozpoczęły się kursy języka polskiego i zajęcia integracyjne dla kobiet. Ich organizatorzy mają nadzieję, że znajomość języka pomoże znaleźć pracę osobom, którym się to jeszcze nie udało. 

W okresie od 25.05 do 11.07 wyjechało z magazynu Caritas 18 transportów z pomocą dla Ukrainy. Przekazano w ten sposób ok. 82 palet z żywnością, środkami higienicznymi i środkami czystości, chemią gospodarczą, odzieżą – w sumie około 50 ton darów. Pomoc trafiła do takich miejscowości jak: Równe, Gródek, Basztanka, Złoczew, Drohobycz, Zaporoże, Charków, Winnica, Tarnopol, Zaleszczyki, Bylina Wielka, Bucza. 

Łącznie od początku wojny, odpowiadając na prośby, które przychodziły do nas z terenu Ukrainy, krakowska Caritas wysłała już pomoc humanitarną o łącznej wadze ok. tysiąca ton.  Było to możliwe dzięki ogromnemu wsparciu ludzi dobrej woli z Polski i spoza naszego kraju. 

Pomoc docierała do Kijowa, Charkowa, Lwowa, Tarnopola, Równego, Żurawna, Chmielnickiego, Połtawy, Czernichowa, Berdyczowa, Niżyn, Dnipra. W transportach krakowska Caritas wysłała żywność,  koce,  środki higieny osobistej, agregaty prądotwórcze,  plecaki wypełnione artykułami medycznymi do pierwszej pomocy, wózki inwalidzkie, łóżka medyczne,  aparat USG, odzież dla pacjentów szpitali. 

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

 

Podziel się z: