O NAS
LOGOTYP migranciwpolsce.pl

Migranciwpolsce.pl to projekt zrzeszający fundacje
i stowarzyszenia pomagające uchodźcom i migrantom oraz instytucje działające na rzecz kryzysu humanitarnego na świecie.

Portal jest serwisem apolitycznym.
Nie jesteśmy związani z żadnym obozem politycznym.
Nasz projekt powstał z chęci pomagania najbardziej potrzebującym poprzez szerzenie informacji na temat działań, jakie są podejmowane przez instytucje niosące pomoc, a także z chęci uświadamia czytelników
i potencjalnych darczyńców odnośnie sytuacji związanej
z kryzysem humanitarnym na świecie.

Ważnym aspektem, który pozwala zrozumieć problemy współczesnego świata w kontekście kryzysu humanitarnego
i sfery związanej z tematyką uchodźców oraz migrantów, są zagadnienia geopolityczne, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Przekaż 1% podatku
EnglishGermanItalianPolishRussianUkrainian
sudan-poludniowy

Obóz dla uchodźców – Sudan Południowy

Wybudujemy sale lekcyjne dla dzieci z obozu, zapewnimy pomoc medyczną i dożywianie dla 700 uczniów.

Krótki opis

Miejsce: Gumbo, Sudan Południowy
Cel: Budowa sal lekcyjnych dla dzieci z obozu, boisk sportowych, poprawa bezpieczeństwa, pomoc medyczna i wyżywienie dla 700 uczniów
Kwota: 1 222 430 zł
Czas trwania projektu: październik 2021 – grudzień 2022


Z radością informujemy, że otrzymaliśmy grant w ramach konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Pomoc Humanitarna 2021” na pomoc uchodźcom w Sudanie Południowym!

Co zrobimy?

W ramach przyznanego grantu w wysokości 1 222 430 zł zrealizujemy projekt pomocy uchodźcom przy współpracy z salezjanami z Gumbo. Wybudujemy cztery sale lekcyjne dla dzieci z obozu i okolic, wyremontujemy tymczasowe schronienia dla uchodźców, poprawimy bezpieczeństwo, instalując w obozie latarnie solarne, stworzymy miejsca rekreacji dla uczniów, zapewnimy pomoc medyczną i dożywianie na okres 10 miesięcy dla 700 uczniów.

Kiedy?

Przyznany grant podzielony jest na dwa moduły. W pierwszym wybudujemy klasy i rozpoczniemy akcję dożywiania, w drugim zrealizujemy pozostałe plany. Pierwsze prace budowalne rozpoczęliśmy tuż po ogłoszeniu wyników!

O postępach prac i realizacji projektu będziemy się z Wami dzielić na bieżąco! Niebawem opublikujemy pierwsze wiadomości z Sudanu Południowego, bo budowę klas zakończymy do końca grudnia 2021 roku. Śledźcie nas na naszej stronie internetowej i na Facebooku!

Na projekt „OBÓZ DLA UCHODZCÓW – Sudan Południowy” zebraliśmy już 1 222 430 PLN, czyli 100%
Podziel się z: