19.1 C
Warszawa
30 września, 2023, 17:10
MigranciwPolsce.pl
PCMP

Fundacja PCPM dostarcza pomoc do zniszczonych ukraińskich miejscowości

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej przy we współpracy z ukraińską organizacją „Flogiston Team” oraz organizacją „Ukraińskie granice” dostarczyła pomoc humanitarną do miejscowości na południu i wschodzie kraju zniszczonych podczas walk. Paczki odebrali mieszkańcy Łuczy w obwodzie mikołajowskim, a także mieszkańcy kilku podcharkowskich wsi. 

– Wsie, takie jak Łucza, są częściowo opuszczone. Przed wojną żyło w nich po ponad tysiąc osób, teraz zostało po kilkadziesiąt. Wcześniej Fundacja PCPM docierała np. do Posad-Pokrowskie czy do wiosek na Zaporożu niemal na granicy walk – wyjaśnia Anna Radecka.

– Miejscowość Łucza była pod ciągłym ostrzałem od marca do listopada 2022 roku. Pociski przestały tu padać wraz z wyzwoleniem Chersonia przez ukraińską armię – uzupełnia Radecka. By mieć pełny obraz tragedii warto dodać, że w takich miejscowościach jak Łucza, schrony stały się drugim domem mieszkańców, a gdy tracili oni swoje domy w rosyjskich ostrzałach i bombardowaniach, niektóre rodziny musiały w tych schronach zamieszkać na dobre.

Łącznie dostarczyliśmy ponad 2 tys. paczek z pomocą, co jest elementem systematycznej pomocy całej Ukrainie. Wspieramy zarówno mieszkańców ze zniszczonych obszarów w wyniku działań zbrojnych, jak i miejscowości gdzie schronili się uchodźcy ze wschodniej Ukrainy. Równoległe do miejscowości pod Charkowem i w obwodzie mikołajowskim dotarliśmy również do Łucka i okolic. Pozą pomocą humanitarną wspieramy również ukraińskie samorządy, 11 gmin dzięki PCPM może zatrudnić osoby wewnętrznie przesiedlone.

 

 

Wesprzyj POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ

Żródło: https://pcpm.org.pl

Autor: Jan Wysocki

 

Polecane wiadomości

Nasza pomoc dociera również do Etiopii Dzięki Waszym wpłatom możemy sfinansować…

Redemptoris Missio

Dzięki Waszym wpłatom mała Nelly z Kamerunu otrzymuje pomoc, która ratuje jej ży…

Redemptoris Missio

Dzięki Waszemu wsparciu możemy sfinansować posiłki dla mam i maluchów z Madagas…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej